3 punkty nasze! OKS - Polonia Nysa 2:1

W drugim meczu u siebie zdobywamy drugi komplet punktów. Tym razem pokonanym rywalem była drużyna Polonii Nysa, tegoroczny beniaminek IV ligi.

Skład OKSu: Kościelny- Górski, Pawelec, Riemann, Popczyk - Krzyminski (73' Świerc), Bienias (57' Zuzel), Meryk, Skowronek (57' Górka), Jeziorowki - Kowalczyk (17' Hober)

1-0 Jeziorowski - 56., 1-1 Głogowski - 66., 2-1 Jeziorowski - 83.

Pierwsze połowa nie przyniosła bramek ani wielu groźnych sytuacji. Warta odnotowania jest głównie kontuzja Kowalczyka, którego już po niespełna dwudziestu minutach zastąpił na boisku Hober. Na szczęście jednak prawdopodobnie nie jest to nic poważnego, mamy więc nadzieję że Bartosz wróci do gry jak najszybciej. Na przerwę obie drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowych.

Druga połowa w wykonaniu naszej drużyny była zdecydowanie lepsza, co odzwierciedla zresztą wynik.

Strzelanie rozpoczął w 56. minucie Mateusz Jeziorowski, który otrzymał długi przerzut z prawej na lewą stronę, a następnie uderzył po długim słupku. Piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki gości i prowadziliśmy 1:0.

Nie potrafiliśmy jednak długo utrzymać tego prowadzenia. 10 minut później, po kontrowersyjnym rzucie wolnym po faulu Jeziorowskiego zawodnik gości zagrał piłkę na dalszy słupek, po zgraniu głową i zamieszaniu pod naszą bramką gościom udało się umieścić piłkę w siatce i wynik znów był remisowy. Na szczęście jednak potrafiliśmy wrócić na prowadzenie. Najpierw próbował Hober, nie udało się jednak wykończyć centry Meryka. Niedługo później świetnie dysponowany tego dnia Jeziorowski drugi raz znalazł drogę do bramki rywali. Po konfrontacji z bramkarzem gości, wyrzucony na ostry kąt zdołał oddać strzał, który minął stojącego przed linią obrońcę.

Co cieszy - z przebiegu całego meczu nasze zwycięstwo było zasłużone. A co przed nami w następnym tygodniu? W najbliższą sobotę jedziemy na mecz 5. kolejki do Krasiejowa. Kolejny mecz u siebie zagramy natomiast 3 września, a naszym rywalem będzie drużyna Chemika Kędzierzyn Koźle.