Zimowy sen OKS-u

OKS Olesno - Piast Strzelce Op.     0:3 /0:1/

bramki: 0:1  Piotr Buchalik/'31/,  0:2 Jakub Mika/'69/, 0:3 Rafał Kiklaisz/ '85/

żółte kartki: Kisialiou - Stupak

sędziował: Przemysław Dudek / Dobrzeń Wlk./

OKS: Sładek - Pawlik,Molski,Krzymiński,Siemski /' 86 Koziol/- Jantos,Skowronek/'86 Kamski/,Kisialiou/'77 Flak/, Gąsiorowski, Kiecko/'86 Kuzaj/ - Michnicki/'73 Zorychta/

Piast: Szwedka/'89 Olechnowicz/ - Obushko,Kiklaisz,Buchalik'85 Nawrot/,Tomasik/'65 Kapela/,Kozołup,              Stupak,Kałka/' 86 Kutyła/, Niemiec,Mika,Burzan/'87 Trytko/

Kompletnie nie udała się inauguracja rundy wiosennej na własnym stadionie naszej drużynie. W meczu o 6 punktów z sąsiadem w tabeli nie mieliśmy nic do powiedzenia. Piast kontrolował przez zdecydowaną część meczu sytuację na boisku nie pozwalając na wiele naszym piłkarzom. W całym meczu nie oddaliśmy ani jednego celnego strzału na bramkę a i niecelnych było jak na lekarstwo... W naszym zespole zadebiutował Kacper Michnicki ale podobnie jak drugi "debiutant" Damian Gąsiorowski mówiąc delikatnie nie zachwycili swoją grą...

Jedynie pierwsze 20 minut to wyrównana gra ale bez sytuacji bramkowych. Piast pierwszy raz zagroził naszej bramce gdy po dośrodkowaniu z lewej strony  bardzo aktywnego w tym meczu Patryka Kałki na 5 metrze w piłkę nie trafił Tomasz Tomasik. W 27 min. Dawid Sładek odbił strzał z dystansu Kałki ale w 31 min. był bezradny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową z 5 m. celnie przymierzył kapitan gości Piotr Buchalik  0:1 . Po objęciu prowadzenia przyjezdni przejęli całkowicie inicjatywę w tym meczu mając kolejne okazje na gole:

40 min. - po rzucie wolnym z 25 m. Tobiasza Burzana piłka odbija się od słupka wychodząc na rzut rożny,

42 min. - z rzutu rożnego bezpośrednio na bramkę strzela Kałka ale Sładek,choć z trudem interweniuje skutecznie

Druga połowa nie odmieniła obrazu gry. Goście nadal prowadzili grę tworząc sobie kolejne sytuacje. W 52 min.Sładek udanie interweniuje gdy po dośrodkowaniu Jakuba Kozołupa z prawej strony głową strzelał Buchalik. Jednak w 69 min. było już 2:0 - Kozołup wypatrzył dobrze ustawionego w polu karnym Jakuba Mikę,który z kilku metrów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce 0:2. W 75 min. piłkę na 20 m. przejął  Yevhenii Obushko ale jego silny strzał był minimalnie niecelny. Nasza drużyna również w drugiej połowie nie potrafiła stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką Szwedki . Nie mieli z tym problemu przyjezdni  bo w 83 min. strzelili trzecią bramkę . Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kałka a nie pilnowany na 8 m . Rafał Kiklaisz trafia do siatki 0:3

Za tydzień wyjazd do Krapkowic na mecz z tamtejszą Unią. Solidny IV-ligowiec w latach poprzednich ten sezon ma słaby bo z dorobkiem 10 punktów jest przedostatni w tabeli. Mamy więc okazję aby odbudować się po dzisiejszym blamażu i powalczyć o punkty.

Wypowiedzi trenerów/ za NTO/ :

" Tomasz Kazimierowicz, trener OKS-u Olesno: Stworzyliśmy sobie zbyt mało klarownych okazji, by móc myśleć o zwycięstwie. Punkt był jednak w naszym zasięgu. Żadnego z trzech goli nie straciliśmy bowiem z akcji, tylko wszystkie po stałych fragmentach gry. Gdybyśmy się bardziej skupili i nie popełnili prostych błędów w kryciu przy rzutach rożnych i wolnych, bezbramkowy remis byłby całkiem realny.

- Zaczęliśmy rundę wiosenną w bardzo dobrym stylu – cieszy się Maciej Kułak, trener Piasta Strzelce Opolskie. - Może nie mieliśmy miażdżącej przewagi, ale kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji i nie pozwoliliśmy przeciwnikom na wykreowanie groźnych szans bramkowych. Gole zdobywaliśmy po stałych fragmentach, ale nie oznacza to, że brakowało nam okazji stworzonych z akcji. Zrealizowaliśmy cele postawione przed tym spotkaniem i mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie tylko lepiej"

=====================

W GALERII zdjęcia z meczu autorstwa Weroniki Hadrian