Piłka znów w grze !

Po równo 4-miesięcznej przerwie piłkarze wracają na IV-ligowe boiska. Nasza drużyna,która po rundzie jesiennej z dorobkiem 17 punktów zajmuje 10 miejsce przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła 16 stycznia. Rozegraliśmy 6 sparingów i choć ich bilans (2:4 ) jest niekorzystny to liczyć się będzie forma jaką zaprezentują nasi piłkarze w pierwszym meczu z Piastem. Dobrym prognostykiem na pewno jest ostatnie wysokie sparingowe zwycięstwo nad Prosną Wieruszów.

Trener Tomasz Kazimierowicz nie miał komfortowej sytuacji w okresie przygotowawczym ponieważ kilku podstawowych piłkarzy było kontuzjowanych ( Flak, Baros, Matysiok, Kisialiou, Świerc) i nie przepracowało całego cyklu treningowego… Niestety kontuzja Patryka Barosa wyklucza go z gry do końca sezonu.

W drużynie nastąpiło kilka zmian kadrowych:

Odeszli

- po wielu latach gry w barwach OKS z drużyną pożegnali się Wojciech Hober i Mateusz Jeziorowski,  którzy

 zagrają w A-klasowym Starcie Olesno,

- do TOR-u Dobrzen Wlk. powrócił Denis Luptak,

- Sebastian Zawada

- Natanael Wnuk / nie podjął treningów/

Przyszli:

- Kacper Michnicki ( napastnik – Unia Rędziny ,IV liga śląska)

- Damian Gąsiorowski / pomocnik – LZS Jełowa)

- Krzysztof Lech ( bramkarz – LZS Kuniów)

- Marcin Kamski ( pomocnik – z drużyny juniorów)

K A D R A runda wiosenna 2022/2023

bramkarze : Dawid Sładek,Bartosz Jeziorowski,Krzysztof Lech

obrońcy: Jakub Pawlik,Tomasz Siemski,Arkadiusz Świerc,Marek Koziol, Gabriel Molski, Andrzej Krzymiński, Patryk Baros/kontuzja/

pomocnicy: Marcin Jantos, Thomas Skowronek, Trafim Kisialiou,Damian Gąsiorowski,Damian Matysiok,

Mateusz Kiecko,Marcin Kamski,Dominik Flak,Maciej Stróżyk,Mateusz Kuzaj

napastnicy: Kacper Michnicki, Kamil Zorychta

Przed drużyną na pewno trudna runda mimo wydawałoby się bezpiecznej 10 lokaty. Choć teoretycznie spada tylko ostatnia drużyna to jednak mogą się wydarzyć różne scenariusze. Wiąże się to oczywiście z sytuacją opolskich drużyn w III lidze gdzie zagrożona spadkiem jest Stal Brzeg. Trzeba również pamiętać o dwóch miejscach barażowych…. Pierwszym „bezpiecznym” miejscem wydaje się więc być 12 lokata.

Wszystko oczywiście i tak zweryfikuje boisko. Trzeba więc dobrze rozpocząć tę rundę i w meczu z Piastem zgarnąć trzy punkty. Zapraszamy więc kibiców na oleski stadion w najbliższą niedzielę 12 marca godz. 15,00 na mecz z Piastem Strzelce Op.

========================================================

Swoje rozgrywki wznawiają także drużyny młodzieżowe OKS. Po świetnej rundzie jesiennej juniorzy młodsi oraz trampkarze awansowali do I ligi wojewódzkiej gdzie poziom jest zdecydowanie wyższy. O tym jak sobie radzą będziemy mogli się przekonać już w najbliższy weekend:

Juniorzy młodsi
Pierwszy mecz 11.03 2023 godz. 11.00 -gościć będziemy drużynę Swornicy Czarnowąsy, która w rozgrywkach 1 ligi w rundzie jesiennej zajęła 3 miejsce. Naszą drużynę, która przypominamy uzyskała awans po wygraniu swojej grupy w 2 lidze i zwycięskim barażu czeka zaraz na starcie trudny sprawdzian, ale wierzymy, że przepracowany okres zimowych przygotowań da efekty
Trampkarze
Również w sobotę, ale meczem wyjazdowym rozpoczynają rundę wiosenną trampkarze.
Na pierwszy ogień MKS Kluczbork, który minimalnie przegrał rywalizację o awans do ligi wojewódzkiej. Podopiecznych Krzysztofa Meryka, którzy podobnie jak juniorzy są debiutantami w tej klasie rozgrywkowej czeka z pewnością wiele trudnych spotkań, gdyż z tego co wiemy poziom jest dużo wyższy i bardziej wyrównany niż w 2 lidze.
Młodzicy starsi
Podopiecznych Sebastiana Kopela również czeka trudniejsze zadanie niż jesienią. Co prawda zagrają w tej samej klasie rozgrywkowej, ale po awansie drużyn z Grodkowa i Gogolina poziom w rundzie wiosennej z pewnością wzrośnie.
Drużyna rozpoczyna rundę turniejem Podhale Cup, w związku z tym pierwszy mecz został przesunięty na 15.03 (wyjazd do Ozimka)
Młodzicy młodsi
Po dobrej końcówce rundy jesiennej liczymy, że podopieczni Grzegorza Pietrzaka i Mateusza Flaka już bez debiutanckiej tremy i bez strachu z powodu fizycznej przewagi większości drużyn w nadchodzącej rundzie pokażą swoje umiejętności.
Wiosną w lidze będzie grało 14 zespołów (zamiast 11 jesienią), więc przed naszymi młodymi piłkarzami dużo okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Ich pierwszy wiosenny mecz 20.03.2023 w Ligocie Oleskiej

    / informację o drużynach młodzieżowych przygotował Andrzej Wiecha/

O wynikach,strzelcach,tabeli drużyn młodzieżowych będziemy na bieżąco informować w zakładce „Młodzież „ na stronie głównej.