Awans w Pucharze!

Unia Kolonowskie - OKS Olesno  0:3/0:0/

bramki: 0:1 Wojciech Hober /'53/, 0:2 Thomas Skowronek/'66/,0:3 Thomas Skowronek/'70/

sędziował: Adam Gondek /Krapkowice/

OKS: Sładek - Pawlik,Świerc,Kukla,T.Siemski - Kuzaj,Matysiok,Skowronek,Krzymiński/'72 Stróżyk/, Flak - Hober

OKS pokonał w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim grającą w klasie okręgowej Unię Kolonowskie i awansował do drugiej rundy. Zagra w niej 7 września z Żubrami Smarchowice Śl./A-klasa/, które wygrały 2:1 z Polonią Karłowice.

Choć puchary rządzą się swoimi prawami to nasze zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone i przekonywujące co patrząc na poprzednie edycje w naszym wykonaniu nie było regułą... Debiutujący w roli szkoleniowca Tomasz Kazimierowicz miał do dyspozycji w tym meczu tylko 12 piłkarzy. W barwach OKS-u zagrali m.inn. nowo pozyskani: Filip Kukla/MKS Kluczbork/, Tomasz Siemski ,Mateusz Kuzaj/obaj Start Olesno/.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek choć nasza przewaga była wyraźna a swoje okazje mieli Wojciech Hober i Dominik Flak. Gospodarze tylko raz zagrozili naszej bramce ale  Dawid Sładek był czujny i wybronil groźny strzał zza linii pola karnego.

Druga połowa to zdecydowane ataki naszego zespołu,który chciał uniknąć dogrywki i ewentualnej serii rzutów karnych. Sygnał do ataku dał w 47 min. Tomasz Siemski,który po indywidualnej akcji strzelił jednak nad poprzeczką. Pięć minut później otworzyliśmy worek z bramkami - tym razem Wojciech Hober wymanewrował w polu karnym obrońców Unii i huknął pod poprzeczkę z kilku metrów 0:1. Dwie minuty po tej akcji mógł strzelić swoją drugą bramkę ale fatalnie przestrzelił z kilku metrów po dokładnym dograniu Mateusza Kuzaja z prawej strony. Kolejne dwie bramki były dziełem Thomasa Skowronka:

- 66 min   po wrzutce Hobera z rzutu wolnego w pole karne wykorzystał powstałe zamieszanie strzelając z kilku metrów przytomnie do siatki, 0:2

- 70 min. Kuzaj zagrał z lewej strony w pole karne,tam głową strzelał Hober. Nasz kapitan przejął odbitą przez bramkarza piłkę i silnym strzałem traifił p raz drugi do siatki 0:3

OKS miał do końca meczu kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku i zasłużenie awansował do II rundy

górny rząd od lewej: Damian Matysiok,Dominik Flak,Arkadiusz Świerc,Filip Kukla,Dawid Sładek,Tomasz Siemski

dolny rząd od lewej: Jakub Pawlik, Wojciech Hober,Andrzej Krzymiński,Thomas Skowronek,Mateusz Kuzaj

Zdjęcia z meczu na : m.facebook.com/100076204932106/albums/175782991638531

Za tydzień rusza nowy sezon IV ligi opolskiej. Na inaugurację zagramy na wyjeździe z Piastem Strzelce Op./ 13 sierpnia godz. 17,00/. Kadrę naszego zespołu zasilą oprócz już wyżej wymienionych nie grający jeszcze dzisiaj trzej piłkarze TOR-u Dobrzeń Wlk.:Denis Luptak/środkowy pomocnik/ ,Marek Koziol /obrońca/ i Kamil Zorychta/pomocnik/. Szczególnie pierwszy z nich powinien być sporym wzmocnieniem dla naszego zespołu. Liczymy,że ten 29-letni  piłkarz, grający ostatnie sześć sezonów w TOR Dobrzeń Wlk. a mający doświadczenie z gry na III-ligowych boiskach /Odra, Swornica/ poprawi jakość naszej gry... Zarząd naszego Klubu czyni nadal starania o sprowadzenie kolejnych wartościowych zawodników,którzy mogliby wzmocnić kadrę na czekający nas nowy sezon