Bez Agroplonu w rundzie wiosennej !
Komunikat Wydziału Gier OZPN 41/J/2021 z dnia 20.12.2021 r. :
"Wydział Gier OZPN informuje, iż decyzją zarządu klubu z rozgrywek 4 ligi opolskiej wycofana została drużyna LZS Agroplon Głuszyna.
W związku z powyższym zgodnie z regulaminem rozgrywek wyniki uzyskane w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 zostają anulowane z uwagi na brak rozegrania minimum 50% spotkań.
Jednocześnie informujemy, iż w związku z zaistniałą sytuacją, Wydział Gier zmodyfikuje terminarz 4 ligi opolskiej na rundę wiosenną w taki sposób, aby uniknąć podwójnej pauzy z uwzględnieniem parytetów gospodarze-goście. "
==========================
To smutna wiadomość dla piłkarskiego środowiska naszego województwa. Jednak po śmierci głównego sponsora klubu i jednocześnie jego prezesa można się było tego spodziewać...
Na tej sytuacji skorzystał nasz zespół bo po weryfikacji tabeli awansujemy na 12 miejsce mijając Skalnik,który w rundzie jesiennej wygrał u siebie z Agroplonem 1:0 ale w tej sytuacji punkty zostały mu odjęte /dla przypomnienia: OKS przegrał 1:0/. Pierwszą drużyną na miejscu spadkowym został wobec tego TOR Dobrzeń Wlk. ,nad którym mamy 5 punktów przewagi.
E.H.