Bez świątecznego prezentu

OKS Olesno- Victoria Chróścice   2:4/1:1/

bramki: 0:1 Dastin Polok/'8-karny/, 1:1 Thomas Skowronek/'34/, 1:2 Dastin Polok'62/, 1:3 Damian Filla/'67/, 2:3 Mateusz Jeziorowski/'89/, 2:4 Daniel Olszacki /+'90/

żółte kartki - Jeziorowski,Świerc - Ponomarienko, D.Polok

sędziował: Szymon Łężny /Kluczbork/

OKS: B.Jeziorowski - Matysiok/' 46 D.Flak/,Ficek,Świerc,M.Jeziorowski - Jantos,Huć/' 65 Gąsiorowski/,   Skowronek/'79 Baros/,Hober,Kiecko/'65 Piontek/ -K.Lasik

Victoria : Omarov - Ponomarenko/'88 Budnik/,Waindok,Warzecha,Sz.Polok/'78 Bashlaiev/- Mikhenko,  Rychlik,D.Polok, Filla,Marek - Linnik/' 72 Olszacki/

OKS przegrał na własnym stadionie mecz o sześć punktów z Victorią Chróścice i spadł na 15 miejsce w tabeli. Tradycyjnie już straciliśmy bramkę w pierwszych minutach meczu i trzeba było "gonić wynik". W  8 min. w polu karnym ręką zagrał Thomas Skowronek i prowadzący zawody Szymon Łężny wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Dastin Polok. 0:1  Dwie minuty później mogliśmy doprowadzić do wyrównania ale strzał głową Skowronka po dograniu  Marcina Jantosa przeszedł minimalnie nad poprzeczką. W 26 min. po wrzutce z rzutu wolnego  Wojciecha Hobera piłka po główce Arkadiusza Świerca odbija się od poprzeczki.! Victoria rewanżuje się nam tym samym w 30 min. gdy po kontrze  Dastin Polok również główkuje w poprzeczkę. OKS doprowadził do wyrównania w 34 min. Bardzo aktywny na lewej stronie Mateusz Kiecko strzelił z linii pola karnego w poprzeczkę a odbitą piłkę do siatki głową skierował Thomas Skowronek. 1:1  Kiecko świetnie dogrywał również w kolejnych akcjach:

37 min. - nasz lewy pomocnik przedarł się lewą stroną dogrywając na 15 m. do Hobera ,którego strzał przechodzi obok prawego słupka,

40 min. - Kiecko w swoim stylu urywa się obrońcy podając w pole bramkowe do Jantosa ale ten strzela wprost w bramkarza

Goście mieli swoją szansę przed przerwą ale strzał Dmytro Ponomarenki wybronił na rzut rożny Bartosz Jeziorowski.

Pierwsza połowa więc remisowa ale można było mieć nadzieje na punkty w tym meczu bo nasza gra wyglądała nieźle. W 55 min była okazja na wyjście na prowadzenie w tym meczu ale po wrzutce D.Flaka. strzał z kilku metrów Adma Hucia instynktownie obronił Anton Omarov. Niestety w 62 min. Victoria ponownie objęła prowadzenie gdy po indywidualnej akcji Dastin Polok strzałem po długim słupku z 14m. pokonał B.Jeziorowskiego. Trener Krzysztof Meryk zareagował na to korektą w składzie: Piontek za Kieckę, Gąsiorowski za Hucia. Na niewiele się to zdało bo dwie minuty później było już 1:3. Szymon Polok wrzucił piłkę w  nasze pole karne a tam przy biernej postawie naszych stoperów piłkę przyjął kapitan gości Damian Filla i mocnym strzałem z 14 m. po raz trzeci pokonał naszego bramkarza. Nasz zespól próbował odwrócić losy tego meczu i atakował ale liczne dośrodkowania w pole karne Victorii nie trafiały do adresata albo padały łupem dobrze spisującego się w bramce Omarova. Kontra gości w 76 min. mogła przynieść im czwartą bramkę ale strzał Dastina Poloka zatrzymał się na poprzeczce naszej bramki!  Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry zdobyliśmy gola kontaktowego. Mateusz Jeziorowski  strzelił  nie do obrony  pod poprzeczkę z narożnika pola karnego 2:3 Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty ale lepiej wykorzystali go przyjezdni strzelając czwartą bramkę.... W środku boiska piłkę stracił Baros a Daniel Olszacki z łatwością minął  na lewej stronie Świerca i mierzonym strzałem z 14 m. pokonał po raz czwarty naszego goalkeepera.  2:4

Nie było więc świątecznego prezentu dla kibiców OKS-u, którzy musieli oglądać kolejną porażkę swoich pupili na własnym stadionie. Tylko 4 zwycięstwa i 7 remisów to kiepski bilans naszej drużyny w dotychczas 22 rozegranych meczach. Widmo spadku staje się coraz bardziej realne i jeżeli nie nastąpi przebudzenie naszej drużyny to Olesno może pożegnać IV ligę...