Bolesna porażka

Rozwój Katowice - OKS Olesno 8:0 (4:0)

OKS: D.Sitek (A.Gruca) - P.Ceglarek (D.Kubas), B.Kalinowski (K.Famuła), M.Bawej, M.Konieczny,A.Kuźnik (S.Sąsała) D.Barowski (M.Drynda),S.Parkitny,(J.Dębski),J.Skonieczny,T.Flak (G.Sabok) , M.Skonieczny

Trener Krzysztof Meryk
"Twarde zderzenie z rzeczywistością naszych trampkarzy w pierwszym meczu o CLJ U-15. Jechaliśmy na ten mecz z nadziejami na podjęcie walki, ale rzeczywistość nas przerosła. Przewaga z jaką Rozwój wygrał rozgrywki w lidze śląskiej (12 zwycięstw - 2 remisy - 0 porażek, bramki 53-6) nie są dziełem przypadku. Tylko pierwszy kwadrans gospodarze trochę zaskoczeni naszym wysokim pressingiem mieli kłopoty z konstruowaniem akcji, ale gdy w 14. minucie Jordan Majchrzak zdobył dla gospodarzy bramkę nabrali wiatru w żagle. Drużyna kierowana przez pomocnika Bartosza Baranowskiego - zawodnika mającego zaliczone już występy w II-ligowej kadrze seniorskiej Rozwoju coraz bardziej dominowała na boisku. Widać był różnice w wyszkoleniu indywidualnym zawodników, ale przede wszystkim w motoryce i sile fizycznej. Druga połowa podobna do pierwszej, pierwsze 15 min stawiamy opór próbującsię odgryzać, ale z biegiem czasu gospodarze ponownie nas zabiegali strzelając w ostatnich dziesięciu minutach trzy bramki.
Dotkliwa porażka, ale każdy z zawodników zostawił serducho na boisku harując z całych sił niezależnie od wyniku jaki był na tablicy wyników. Jeszcze rok temu mogliśmy tylko pomarzyć, że będziemy mogli się zmierzyć w meczu o taką stawkę, więc myślę, że mimo tylko teoretycznych szans na odrobienie strat w meczu rewanżowym kibice licznie stawią się na stadionie w środę 20 czerwca o godz. 17.00 aby wesprzeć podopiecznych Krzysztofa Meryka.''