Cenny punkt z Chemikiem

OKS Olesno 1 : 1 Chemik Kędzierzyn Koźle

OKS Olesno : Sładek – Kubacki, Świerc, Ficek, Pawlik – Konieczny (46. Hober), Jaroń (77. D. Flak), Skowronek (90. Krzymiński), Huć (89. J. Skonieczny), Jantos – Jeziorowski

Trener : Krzysztof Meryk Drugi trener : Arkadiusz Świerc Kierownik drużyny : Adam Kutynia Fizjoterapeuta : Remigiusz Wachowski 

Chemik Kędzierzyn Koźle : Kuchta – Sadyk, Łątkowski, D. Jaworski, Stoklossa – Rakowski (63. Chronowski), P. Paczulla, Gromelski, S. Jaworski (60. Malik), Sudoł (84. M. Paczulla) – Łysek.

Zapraszamy do galerii z meczu : http://oks.olesno.pl/gallery/56141

Drużyna Chemika dobrze weszła w sezon, a przyjeżdżając do Olesna znajdowała się na pozycji wicelidera w tabeli. Można się więc było przygotować na trudną przeprawę. Początek meczu wyglądał solidnie w wykonaniu obu drużyn, jednak dominowała gra w środku pola. Ostatnio pisaliśmy, że OKS przyzwyczaił swoich kibiców do szybkiego otwierania wyniku. Tym razem nie stało się to w pierwszym kwadransie meczu, ale w 17'. Wtedy to jeden z defensorów gości faulował Świerca w polu karnym. Do piłki podszedł Kubacki i solidnie wykonał jedenastkę. Jednak prowadzenie naszej drużyny było dosłownie chwilowe. Nie minęły trzy minuty, a goście wyrównali na 1:1. Do końca pierwszej połowy drużyny wyprowadzały ataki pozycyjne, ale żadna z akcji nie zakończyła się bramką. 

Druga część spotkania przyniosła znacznie więcej klarownych sytuacji. Wzrosła tempo meczu i zaangażowanie obu drużyn. Zarówno nasi piłkarze jak i goście nie wykorzystali dwóch, trzech świetnych okazji do zdobycia gola. Mecz zakończył się remisem i powiedzieć trzeba, że to raczej najbardziej sprawiedliwy rezultat. Nasi zawodnicy zagrali mądrze i udało się lekko przystopować rozpędzoną drużynę z Kędzierzyna. W najbliższą sobotę czeka nas wyjazd do bardzo dobrze dysponowanej drużyny Zdzieszowic. Nasza drużyna wydaje się wracać na odpowiednie tory, ale trzeba powiedzieć jasno : w Zdzieszowicach czeka nas bardzo trudne zadanie. Liczymy na naszych piłkarzy !