Porażka w Zdzieszowicach

Porażka w Zdzieszowicach

Ruch Zdzieszowice 4 : 0 OKS Olesno 

OKS Olesno : Sładek – Molski, Jaroń , Świerc, Pawlik, - D. Flak , Krzymiński, Skowronek  Huć , Jantos – Jeziorowski. 

Trener : Krzysztof Meryk Drugi trener : Arkadiusz Świerc Kierownik drużyny : Adam Kutynia 

Już przed meczem wiadome było, że czeka nas w Zdzieszowicach bardzo ciężka przeprawa. Drużyna, która dobrze radziła sobie w trzeciej lidze, jedynie na własne życzenie zmieniła klasę rozgrywkową, nie jest na pewno łatwym rywalem. Już od pierwszych minut można było zauważyć siłę, jaką dysponuje Ruch. Nasi piłkarze skupili się głównie na obronie, wychodząc od czasu do czasu z kontratakami. Po około pół godzinie gry dobrą akcję indywidualną przeprowadził Jantos, mknąc lewą stroną boiska. Tuż przed polem karnym dopadł go Dębski, faulując przy tym. Sędzia niestety nie zdecydował się na czerwony kartonik, ukarał  Dębskiego tylko żółtą kartką. Kilka minut później Ruch rozpoczął strzelanie. W 39 minucie po wrzutce Dębskiego z lewej strony, bramkę strzelił Sotor. Przyznać trzeba, że nasz były zawodnik, Stanisław Dębski zaprezentował się wczoraj w znakomity sposób, stanowiąc główny trzon ofensywny ruchu. Do przerwy nie padło już więcej bramek.

W drugiej połowie nadal kontynuowaliśmy taktykę z początku spotkania. W sumie oddaliśmy około pięciu mniej lub bardziej groźnych strzałów na bramkę gości, ale żadna próba (choć było blisko) nie zakończyła się golem. Strzelał za to Ruch, który w drugiej połowie nie zamierzał się zatrzymywać. Dębski w 50' spotkania uderzył głową z lewej strony, lobując przy tym Sładka. Kolejne bramki należały do Damrata i Szulczewskiego, a wpadały w 71 i 77 minucie meczu. Mimo dość wysokiego wyniku, nasi piłkarze nie powinni czuć wstydu. Zagraliśmy dosyć solidne spotkanie, ale Ruch jest po prostu bardzo mocną drużyną jak na czwartą ligę. Myślę, że można śmiało napisać, iż obecny Ruch Zdzieszowice to jedna z najlepszych drużyn, jakie kiedykolwiek grały w czwartej lidze Opolskiej. Musimy się skupić na następnych spotkaniach, w których zdobycz punktowa jest o wiele bardziej realna. 

W meczu wystąpił po raz pierwszy nowy zawodnik OKS-u Olesno. Póki co napiszemy jedynie, że to utalentowany 18-latek. Pełną informację o tym transferze przekażemy niebawem :)

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości