Czarny weekend siatkarek..

Relacja trenera Roberta Morawskiego:

25 listopada OKS gościł w sali sportowej Lidera rozgrywek Juniorki MMKS Kędzierzyn – Koźle. Goście od samego początku byli faworytem tego spotkania. Co jednak należy podkreślić OKS łatwo nie oddał „skóry”. Mecz był od początku wyrównany. Po drugim secie na przewagi to oleśnianki doprowadziły do remisu. Kiedy wydawało się, że wynik można odwrócić na swoją korzyść, to Kędzierzyn kończył sety z przewagą 4 i 3 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 1:3.

OKS wystąpił w składzie: Zuzanna Sykulska, Zuzanna Suder, Barbara Bartela, Patrycja Wąsik, Agata Wąsik, Hanna Źrebiec, Patrycja Małysa, Julia Chęcińska, Aleksandra Brzęczek, Wiktoria Wiecha, Laura Gręda, Tosia Antkowiak.

Dzień później swój drugi turniej rozegrały młodziczki. Od początku nic nie układało się po naszej myśli. Z przyczyn losowych w ostatniej chwili wypadły ze składu 3 zawodniczki, co mocno ograniczało nam pole manewru. Pierwszy set z Kluczborkiem niestety obnażył nasze mankamenty zbyt wiele błędów w zagrywce i przyjęciu rozbiło totalnie zespół, co zakończyło się wysoką porażką. W drugim secie znacznie lepsza skuteczność na zagrywce ale niestety błędy w przyjęciu, znacznie poprawiły naszą skuteczność ale nie na tyle aby wygrać całe spotkanie. W drugim meczu spotkaliśmy się z faworytem grupy (LUKS Sukces Komprachcice) niestety ponownie słaba dyspozycja zespołu tego dnia nie pozwoliła nawiązać nam wyrównanej walki. Nie chciałbym się powtarzać ale niestety brak doświadczenia młodego zespołu powoduje, że wciąż płacimy kolokwialne rzecz ujmując - „frycowe”. Ciągle mam nadzieję, że w jakiejś części sezonu wszystko będzie działało bez zarzutu. Mam podstawy aby tak sądzić bo w treningach gra wygląda momentami naprawdę bardzo dobrze, a w meczu o punkty jeszcze niestety tego nie widać. Najważniejsze, że postępy są widoczne, chociaż nie tak szybkie jakbym tego oczekiwał i w którymś momencie zespół nas wszystkich pozytywnie zaskoczy.