Dobry mecz z Chróścicami

OKS po dobrym i emocjonującym meczu wygrał w końcu na swoim stadionie po raz pierwszy od 12 września 2020 kiedy to pokonaliśmy Polonię Głubczyce 2:1.Zwycięstwo nad wyżej notowaną w tabeli Victorią Chróścice nie przyszło jednak łatwo. Przeciwnik dwukrotnie doprowadzał do remisu, a przy stanie 3:2 Pavlo Koval w 76 min.w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka. Mogłoby być znacznie spokojniej dla nas gdyby Wojciech Hober wykorzystał conajmniej połowę ze swoich stuprocentowych sytuacji. W tym dniu jednak wyjątkowo nie sprzyjało mu szczęście chociaż po jego podaniu padła decydująca bramka…Gra OKS-u mogła się podobać. Graliśmy szybko i z determinacją a nasi skrzydłowi : MarcinJantos/najlepszy na boisku/ i Dominik Flak z łatwością mijali obrońców posyłając dokładne piłki w pole karne. Również nasi środkowi pomocnicy dobrze wywiązywali się ze swojej roli co pomogło nam dużymi fragmentami mieć inicjatywę w tym meczu i konstruować akcje ofensywne.

Najlepiej to,że dużo działo się w tym meczu odda zapis minutowy:

4 min. - szybka kontra OKS zakończona strzałem Jantosa. Odbitą piłkę przez bramkarza przejmuje

Hober ale z 6 m. posyła piłkę obok słupka,

7 min. - GOL dla OKS 1:0

rzut rożny wykonuje Adam Huć- w zamieszaniu w polu bramkowym najlepiej znajduje się

Mateusz Jeziorowski „wpychając „ głową piłkę do siatki,

10 min. - po rzucie rożnym groźny strzał Michała Budnika nad poprzeczką naszej bramki,

14 min. - świetna wrzutka w pole bramkowe Jeziorowskiego ale Hober z 5 m. posyła piłkę obok

słupka,

20 min. - po rzucie rożnym głową strzelał Wojciech Ścisło ale strzał nie był silny i Sładek broni bez

problemów,

25 min.- po dograniu Dominika Flaka Hober z 12 m. obok lewego słupka,

29 min. - kolejna niewykorzystana sytuacja Hobera po podaniu Jeziorowskiego- jego strzał z 6 m.

obok lewego słupka,

31 min. - GOL dla Victorii 1:1

po podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znajduje się Wojciech Ścisło pokonując

wybiegającego Sładka,

35 min. - szybka kontra OKS: Jantos uzyskuje jednak tylko rzut rożny a po nim strzał głową

Gabriela Molskiego broni Walkowicz,

38 min. - indywidualna akcja Jantosa zakończona faulem w polu karnym Ścisły-rzut karny!

39 min. - GOL dla OKS 2:1

rzut karny pewnie egzekwuje Adam Huć

42 min. - kontra OKS: Hober podaje do Jantosa ,który w polu karnym z ostrego kąta strzela na

bramkę ale broni goalkeeper Victorii.

II połowa

47 min. - Hober z woleja z 14 m. ale nad poprzeczka bramki Victorii,

52 min. - kontra OKS: wychodzimy 4-2 ale Huć źle to rozegrał…

57 min.- GOL dla Victorii 2:2

rajd Maksyma Supruniuka prawą stroną – jego dośrodkowanie ręką zatrzymuje Arkadiusz

Świerc i prowadzacy zawody Grzegorz Orzeł dyktuje rzut karny,który na bramkę

zamienia Dastin Polok,

58 min. - kolejny groźny rajd Supruniuka zakończony strzałem,który nogami broni Sładek,

68 min. - GOL dla OKS 3:2

składna akcja OKS-u: Jeziorowski na prawe skrzydło do Hobera, który precyzyjnie

dośrodkowuje w pole bramkowe Victorii a zamykający akcję Jantos bez problemu pakuje

piłkę do siatki,

70 min. - z dystansu Dastin Polok nad poprzeczką,

72 min. - po szybkiej i składnej akcji OKS obok prawego słupka bramki strzeżonej przez

Walkowicza strzela Molski,

74 min,. - strzał Hobera z 14 m. -piłka przelatuje nad poprzeczką,

76 min. - kontra Victorii: sam na sam z wybiegającym Sładkiem znajduje się Pavlo Koval ale na

nasze szczęście piłka po jego strzale mija lewy słupek naszej bramki ,

83 min. - po rzucie rożnym strzał Jeziorowskiego z 12 m. blokują obrońcy Victorii,

84 min. - Świerc traci niefrasobliwie piłkę na 30 m. ale na szczęście po kontrze strzał Kovala

niecelny,

85 min. - rzut wolny dla Victorii na wprost naszej bramki /20 m./ Silny strzał Pavlo Kovala broni

nogami Sładek,

87 min. - mogło być „po meczu” : kontra OKS- Hober podaje do Natanaela Wnuka,którego strzał i

dobitkę broni Walkowicz. O odbitą piłkę walczy w powietrzu ze stoperem Hober-

wygrywa ten główkowy pojedynek ale jego strzał ląduje na poprzeczce!

90 min. -sędzia dolicza 4 min. - nerwowa końcówka ale utrzymujemy zwycięski wynik

Dużo działo się w tym meczu i przedstawiony zapis o tym świadczy. Najważniejszy jest jednak końcowy

wynik a ten daje nam tak potrzebne 3 punkty. Cieszy dobra gra OKS-u ,której zwiastuny były już w

dwóch poprzednich,zremisowanych meczach z Walcami i Lewinem Brzeskim .

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu i jednoczesnej porażce Startu Namysłów powiększamy naszą przewagę

nad strefą spadkową do 4 punktów.

Kolejny mecz już za tydzień- wyjazd do Pogoni Prudnik. Nie będzie łatwo bo drużyna ta wiosną

prezentuje niezłą formę /2 zwycięstwa,1 porażka./ . Wierzymy jednak w naszą drużynę i podtrzymanie

dobrej,wiosennej passy.

OKS Olesno – Victoria Chróścice 3:2 /2:1/

bramki: OKS:7 min. -Mateusz Jeziorowski/głową/,39min.- Adam Huć karny/,

68 min.-Marcin Jantos/

Victoria: 31 min.- Wojciech Ścisło, 57 min.- Dastin Polok /karny

OKS: Sładek-Molski,Świerc,Krzymiński/67’Misiak/,Ficek,Jeziorowski-D.Flak/67’ Baros/,

Skowronek/’87 Wnuk/,Huć,Jantos/’90 Pawlik/-Hober/90’ J.Skonieczny/

Victoria: Walkowicz-Turek/’74’ Blacha/, Waindok,Warzecha,Budnik-Sz.Polok,Ścisło, D.Polok,