Inauguracja na pięć

OKS Olesno – LZS Rudatom Kępa 5-1 (3-0)

bramki: 1-0 Adam Huć /'8/., 2-0 Thomas Skowronek ('17-rzut karny/., 3-0 Damian Gąsiorowski/' 43/, 4-0 Klaudiusz Lasik/'63/., 5-0 Klaudiusz Lasik/ '72/., 5-1 Jakub Jaworski /'84/

żółte kartki: Pawlik - Chudzicki

sędziował:  Dariusz Glik/ Strzelce Op./

OKS: Jeziorowski – Siemski,Molski, Matysiok,  Pawlik ('58. Zorychta) –  Lasik, Huć (55. Karwat), Skowronek, Stróżyk (67. Skonieczny), Flak (77. Kamski) – Gąsiorowski (68. Zawada).

Rudatom: Dąbrowski - Wojciechowski,Chodorek,Warzecha,Zalejski,Kansy,Piwowarski,Brodowski,Draguć,               Jaworski, Mazurok /'67 Chudzicki/

OKS wysoko pokonał beniaminka w meczu inaugurującym rozgrywki sezonu 2023/24 w klasie okręgowej. Wygrana przyszła bardzo łatwo ale goście z Kępy zagrali słabo,bez argumentów ale też i wiary w to,że mogą coś w Oleśnie zdziałać.To oczywiście nie przesądza o tym,że będzie w tej lidze lekko,łatwo i przyjemnie. Czekają nas z pewnością mecze znacznie bardziej wymagające,które zweryfikują dzisiejszy wynik. Już we wtorek zagramy w Krasiejowie gdzie z pewnością nie będzie tak łatwo.

Już pierwsze minuty pokazały różnicę w umiejętnościach obu drużyn. Nasz zespół swobodnie operował piłką a goście nie potrafili skonstruować choćby jednej akcji. W 8 min. Adam Huć przymierzył silnie z rzutu wolnego z 20 m. a Michał Dąbrowski tylko odprowadził piłkę wzrokiem 1:0Dziesięć minut później rzut karny pewnie wykorzystał Thomas Skowronek i było już 2:0. Mieliśmy kilka kolejnych okazji ale strzały Gabriela Molskiego/''33,'34/ ,Klaudiusza Lasika/''25 i '37/ i Thomasa Skowronka /'42/ mijały bramkę gości. W  43 min. na indywidualną akcję zdecydował się Damian Gąsiorowski i w sytuacji sam na sam z Dąbrowskim pewnie trafił do siatki 3:0. W  ostatniej minucie tej części gry Rudatom po raz pierwszy zagroził naszej bramce ale strzał Jakuba Jaworskiego na rzut rożny wybronił Bartosz Jeziorowski.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił a gole dla nas zdobył powracający do zespołu Klaudiusz Lasik. Najpierw w 63 min. po dograniu przez Gąsiorowskiego ładnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza gości 4:0. W 72 min.pięknie przymierzył z woleja po wrzutce z prawej strony Dominika Flaka 5:0.  Trener Arkadiusz Świerc dokonywał kolejnych zmian i goście stworzyli kilka sytuacji bramkowych:

65 min. - Jeziorowski broni strzał  Rafała Kansego z 10m. a po chwili ten sam zawodnik strzela minimalnie obok słupka w zamieszaniu pod naszą  bramką,

78 min. - indywidualna akcja Jakuba Jaworskiego zakończona  strzałem w boczną siatkę,

82 min-  dobra akcja Rudatomu ale finalnie Jan Zalejski strzela zbyt lekko

W 84 min. beniaminek strzela swoją bramkę honorową w tym meczu gdy z linii pola karnego silnie strzela Jakub Jaworski pokonując Jeziorowskiego. 5:1. Za chwilę Sebastian Zawada miał swoją szansę ale strzelił obok słupka w dogodnej sytuacji.

Mocnym akcentem rozpoczynamy swoją przygodę z klasą okręgową. Kolejne mecze zweryfikują nasze aspiracje.

Przed meczem minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego dziś niespodziewanie wieloletniego współgospodarza obiektu Krzysztofa "CYROLA" Wernera.

Tabela rozgrywek: Klasa okręgowa "FOOTBALL WORLD" Grupa 1