Nieudane rozpoczęcie rundy wiosennej

Po długiej przerwie w końcu nasi piłkarze rozpoczęli rundę wiosenną. W I kolejce rundy rewanżowej przegraliśmy z Pogonią Prudnik.

Trener Krawczyk zaskoczył wyborem napastnika na to spotkanie. Desygnował do gry Obakę, a nie będącego w dobrej formie w okresie przygotowawczym  Kowalczyka. Szybko okazało się, że była to dobra decyzja.

W 8 minucie gry z rzutu wolnego dośrodkował Bienias a z przewrotki nie do obrony uderzył Obaka. Lepszego początku spotkania nie mogliśmy sobie wymarzyć. OKS poszedł za ciosem i chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie. Bienias przerzucił piłkę do Meryka, który ograł obrońcę i dośrodkował minimalnie za wysoko dla Obaki.  Niestety dla nas na własne życzenie straciliśmy bramkę. Nieporozumienie między Bieniasem a Kubackim spowodowało, że straciliśmy bramkę, a dobrym strzałem popisał się stoper gości. Szybko mogliśmy ponownie wyjść na prowadzenie, ale bramkarz Pogoni w sobie znany sposób zatrzymał strzały Meryka i Hobera z najbliższej odległości.  Pod koniec pierwszej połowy Kościelny sfaulował napastnika Pogoni, ale strzał z rzutu wolnego był niecelny.

Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą w składzie. Jainte zastąpił Kowalczyk. Przez długi czas na boisku nie działo się zbyt wiele. W 63 minucie straciliśmy drugą bramkę. Mazur wbiegł w pole karne i dokładnie dośrodkował do Rudzkiego, który skutecznie zamknął akcję. Z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Bienias. Pogoń umiejętnie się broniła i przeprowadzała groźne kontry. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i przegraliśmy 1:2.

OKS Olesno 1:2 Pogoń Prudnik