żółte kartki: Wienczek, Dachnowski / obaj Odra/

sędziował: Paweł Jałowiec/ Opole/

OKS: Sładek - Siemski,Baros,Świerc,Jeziorowski - Flak/'53 Wnuk/,Huć,Skowronek/'75 Luptak/,Matysiok/'83 Kisialiou/, Kiecko/'75 Zorychta/  -  Hober' 75 Zawada/

Odra II: Sapielak - Garbiec,Petrak,Dębski,Owsiak -Dąbrowski,Ira,Wienczek/'75 Drescher/,Paszkowski/'83 Tandereszczak/, Dachnowski - Mrozek/'80 Bober/

Grające w IV lidze rezerwy Odry Opole oparte są na młodzieży z rocznika 2003-2004. W tym sezonie w drużynie gości nastąpiła jak co roku rewolucja kadrowa ale prowadzący tę drużynę od lat trener Adam Berbelicki to jeden z najlepszych trenerów na Opolszczyźnie i szybko poukładał zespół z nowymi zawodnikami. Goście mimo młodego wieku pokazali zdecydowanie wyższą kulturę gry i wyszkolenie techniczne co przełożyło się na końcowy wynik, który mógł być wyższy gdyby nie znakomita postawa Dawida Sładka w naszej bramce...

Pierwsze minuty meczu to dwie niewykorzystane szanse dla OKS-u:

9 min. -  po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego Wojciecha Hobera przed szansą stanął Arkadiusz Świerc ale jego strzał był zbyt słaby i nie sprawił kłopotu Błażejowi Sapielakowi,

11 min. - w polu karnym Dominik Flak lobował wybiegającego bramkarza gości ale ten zdołał skierować piłkę na rzut rożny

W 17 min. goście zdobyli jak się później okazało zwycięską bramkę. Karol Ira otrzymał doskonałe podanie między naszymi obrońcami i pewnie pokonał wybiegającego z bramki Sładka  0:1 . Piłkarze Odry mając korzystny wynik spokojnie rozgrywali piłkę na własnej połowie by przy nadarzającej się okazji posyłać dokładne piłki do swoich szybkich skrzydłowych. Na szczęście dla nas większość z tych akcji kończyła się odgwizdaniem pozycji spalonej.W tej części meczu jeszcze tylko raz zagroziliśmy bramce przyjezdnych gdy w 36 min. z dystansu strzelał Adam Huć ale Sapielak na raty wyłapał to uderzenie.

W drugiej połowie nasza drużyna osiągnęła lekką przewagę ale goście kilka razy groźnie kontrowali. W 56 min. po błędzie Świerca sam na sam  ze Sładkiem znalazł się Dominik Mrozek ale nasz goalkeeper  po raz kolejny pokazał klasę. Kolejne minuty to dwie szanse Wojciecha Hobera ale w zamieszaniu w polu bramkowym jego strzał zablokowali obrońcy/'61/ a chwilę później jego strzał z 14 m. minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Sapielaka. Trener Tomasz Kazimierowicz przeprowadzał kolejne zmiany ale nie zmieniły one obrazu gry i nie wykreowaliśmy już do końca meczu żadnej klarownej sytuacji bramkowej . Za to młodzież Odry "szalała" :

78 min. - w pole karne wpada Mrozek ale przegrywa pojedynek sam na sam ze Sładkiem,

85 min. - w  dogodnej sytuacji Kacper Dachnowski ale strzela obok słupka,

87 min. - świetne zagranie Szymona Tendereszczaka na wolne pole do Duchnowskiego ,którego strzał z kilku metrów fantastycznie odbija Sładek

+90 min. - po błędzie Trafima Kisialou nie wykorzystali nadarzającej się okazji w naszym polu karnym

Porażka więc mimo wszystko zasłużona bo goście byli w tym meczu po prostu lepsi: mieli więcej klarownych sytuacji bramkowych,częściej utrzymywali się przy piłce no i mimo młodego wieku pokazali dojrzalszą grę...

Wypowiedzi trenerów /za NTO/:

" Zespół Odry II zaprezentował się bardzo dobrze - przyznał Adam Kutynia, kierownik OKS-u. - W 17. minucie straciliśmy bramkę, ale walczyliśmy do końca, żeby co najmniej zremisować . Niestety, tym razem się nie udało zdobyć punktów, lecz mamy szeroką kadrę i postaramy się po nie sięgnąć w następnych spotkaniach.

- W pierwszej odsłonie meczu byliśmy zespołem, który, z jednym wyjątkiem, nie dopuścił drużyny przeciwnej do dobrych sytuacji. Samemu też zdobyliśmy wtedy, jak się okazało, decydującego gola - oznajmił Adam Berbelicki, szkoleniowiec Odry II. - Druga połowa była dosyć wyrównana. Gra była bardziej fizyczna. Mimo, że graliśmy gorzej, to mieliśmy sytuacje, w których mogliśmy zdobyć bramki. Zespół z Olesna czuł, że może ten mecz zremisować. Ostatecznie wybroniliśmy się przed ich dośrodkowaniami i stałymi fragmentami gry. Wynik zasłużony, ale OKS postawił bardzo trudne warunki."