Pewny triumf z Otmuchowem!
OKS Olesno - Czarni Otmuchów 5:0
OKS: Jeziorowski B.(70' Sitek D.) - Famuła J.(62' Famuła K.),Molski G.(c), Siemski T.,Flak T.(70' Siemski G.)-Zug D.,Wolny Sz.,Huć A.,Skonieczny J.(78' Barowski D.),Pawlik J.-Skonieczny M(78' Ligendza)
Trener Arkadiusz Świerc
"Mecz z zespołem z Otmuchowa zaczął się dla nas znakomicie. Już w 2 min. po zamieszaniu w polu karnym gości M.Skonieczny zdobył dla nas pierwsza bramkę. Nie załamało to jednak rywali, którzy usiłowali szybko odrobić straty. Trzeba przyznać, że zespół gości jest jednym z lepszych drużyn w lidze, jeśli chodzi o walory czysto piłkarskie. Bardzo dobrze konstruowali akcje, próbując zdobyć bramkę wyrównującą stan meczu.Na dobrym poziomie zagrała jednak nasza defensywa,nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W 30 min. kapitalną akcję przeprowadził A.Huć. Po rajdzie lewą stroną boiska i minięciu kilku przeciwników uderzył obok bramkarza po długim słupku i prowadziliśmy 2:0. W 42 min. ponownie A.Huć wykorzystał złe wybicie piłki przez gości i uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego i było już 3:0. Drugą połowę lepiej zaczęli goście, mając optyczną przewagę,na szczęście bez efektów bramkowych. W 76 min. bramkę na 4:0 zdobył D.Zug wykorzystując prostopadłe podanie A.Hucia. W ostatniej minucie meczu bramkarz gości paruje uderzenie G.Siemskiego, ale na miejscu jest D.Ligendza i pakuje piłkę do siatki ustalając wynik spotkania na 5:0.Trzeba pochwalić cały zespół za podjęcie walki z naprawdę dobrym przeciwnikiem i za zaangażowanie przez prawie cały mecz(z wyjątkiem pierwszych 10 min.drugiej połowy, gdzie rywale uzyskali przewagę). Tego nam zabrakło w tydzień wcześniej w Pruszkowie i dlatego zajmujemy na razie drugie miejsce w lidze. W najbliższą niedzielę o godz.10 gramy mecz w Głuchołazach i miejmy nadzieję,że przywieziemy stamtąd 3 punkty."