1-0 Pinkawa 13', 2-0 Słupik 51', 3-0 Sobota 75'
Krasiejów: Górecki - Serwuszok, T.Mainka, Bonk, R.Mainka (85' Foks) - Sobota, Konik, Zmuda (82' Blozik), Słupik (79' Janoszka), Konop - Pinkawa (70' Bejm)
OKS: Kościelny - Pawelec (82' Woźny), Riemann, Popczyk, Meryk, Jeziorowski, Bienias, Krzymiński, Zuzel (72' Dębski), Skowronek, Obaka (67' Górka)
Żółte kartki: Konop - Jeziorowski
Sędziowali: Bartosz Prochera, Adrian Czpak, Mateusz Wąsiak

W 5. kolejce IV ligi opolskiej nasz zespół odniósł swoją pierwszą, niestety bolasną porażkę. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła drużyna z Krasiejowa, ogrywając nasz zespół 3:0. Wynik odzwierciedla niestety postawę naszej drużyny, o której ciężko powiedzieć coś dobrego.

Mecz był toczony raczej w "spokojnym" tempie. Próbowaliśmy grać skrzydłami, lecz brakowało w tym ostatniego podania i dokładności. Goście natomiast, początkowo nastawieni na kontry wykorzystali nadarzające się im okazje, wynikające głównie z naszych błędów. Wynik otworzył już w 13. minucie Pinkawa, wykorzystując dośrodkowanie Soboty. Po 20 minutach Pinkawa miał szansę podwoić swój dorobek strzelecki strzałem z 11. metrów, jednak rzut karny wybronił Jarek Kościelny. Obroniona jedenastka nie dodałą nam niestety animuszu. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1.

Po przerwie obraz gry wiele się nie zmienił, próbowaliśmy atakować, jednak wciąż brakowało dokładności i wykończenia. Tymczasem goście wciąż byli skuteczni i już w 6 minut po przerwie prowadzili 2:0, gdy dośrodkowanie Pinkawy na bramkę zamienił Piotr Słupik. Trzecie bramka to efekt nie porozumienia między naszymi stoperami, które wykorzystał Sobota. W końcówce szansę na honorowe trafienie miał Thomas Skowronek, jednak z sytuacji sam na sam obrona ręką wyszedł bramkarz gospodarzy.

Ostatecznie przegraliśmy w Krasiejowie 3:0 i będziemy chcieli o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. Okazja do rehabilitacji już w najbliższą sobotę, w prestiżowym pojedynku podejmiemy w Oleśnie Chemika Kędzierzyn-Koźle (sobota 3.09, godz. 16:30).