Remis w Graczach

Skalnik Gracze - OKS Olesno    2:2/0:0/

bramki:  1:0 Dawid Haręża /'48/, 1:1 Adam Piontek/'60/,  2:1  Kevin Ficek/samobójcza-'65/, 2:2 Wojciech Hober/'76/

żółte kartki: Witkowski, Łukawiecki - Jeziorowski, Skowronek, Huć, Baros

sędziował: Maciej Krzyżowski/Katowice/

Skalnik: Górecki - Setlak (83. Fluder), Gawroński, Witkowski, Łukawiecki - Kramczyński, Smok (90. Ruszczyk), Sawicki, Haręża, Cieśliński (90. Kowalczyk) - Dulski.

OKS: B.Jeziorowski- M.Jeziorowski,Ficek,Świerc,Pawlik/'51 Matysiok/ - Jantos,Huć/'75 Baros/,Skowronek,Hober, Kiecko/'51 Piontek/ - K.Lasik

Mecz bezpośrednich sąsiadów w tabeli przyniósł podział punktów co jednak w kontekście walki o utrzymanie na pewno nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. W naszym zespole w bramce pod  nieobecność Dawida Sładka zadebiutował na IV-ligowych boiskach Bartosz Jeziorowski i był to występ mimo dwóch puszczonych bramek na plus. Trzeba zaznaczyć,że na pewno grę utrudniał porywisty wiatr....

Pierwsza połowa słaba w wykonaniu obydwu drużyn. Z naszej strony odnotować można jedynie dwa niecelne strzały na bramkę gospodarzy w wykonaniu Klaudusza Lasika i Thomasa Skowronka. Skalnik raz zagroził naszej bramce ale strzał z okolic 16 m. w dobrym stylu obronił B.Jeziorowski.

Druga połowa dużo żywsza. W 48 min. gospodarze objęli prowadzenie po świetnym strzale z 30 m. Dawida Haręży gdy zasłonięty nasz bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.Wyrównaliśmy w 60 min. gdy po kontrze Marcin Jantos zagrał wzdłuż pola bramkowego a zamykający akcję Adam Piontek strzelił pewnie z kilku metrów do siatki. Pięć minut później Skalnik ponownie objął prowadzenie gdy po wrzutce z rzutu wolnego niefortunnie interweniował Kevin Ficek pakując piłkę do własnej bramki. Ponownie wyrównaliśmy w 76 min.- po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego piłkę na 11 metrze dopadł Wojciech Hober i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Nasza drużyna osiągnęła przewagę dążąc do zgarnięcia kompletu punktów lecz mimo kilku dogodnych sytuacji /m.inn.Piontek,Jantos/  nie potrafiliśmy strzelić trzeciej bramki. Szkoda bo ostatni kwadrans to była już nasza dominacja a Skalnik już nam nie zagroził.

Tylko dwa punkty w czterech meczach to bardzo skromny dorobek naszej drużyny w rundzie wiosennej .W konsekwencji tego z 5-punktowej przewagi nad strefą spadkową został tylko jeden... Tabela w strefie spadkowej po tej kolejce bardzo się spłaszczyła bo po wygranej TOR-u w Kędzierzynie -Koźlu różnica między 12 /Victoria/ a spadkową16 /TOR/ drużyną to tylko 3  punkty...  OKS ma do rozegrania w środę u siebie mecz zaległy z LZS Starowice / godz. 17,00/ i nawet zdobyty punkt byłby bardzo cenny. Za tydzień kolejny mecz "o wszystko" -w Oleśnie zagramy o godz. 13,00  z Victorią Chróścice. Wystarczy rzut oka na tabelę aby zrozumieć wagę tego meczu !