Statystyczne podsumowanie sezonu  seniorów

Zakończył się sezon piłkarski 2020/2021 w IV lidze opolskiej,który był pod kilkoma względami wyjątkowy i trudny zarówno dla piłkarzy jak i działaczy.

Spowodowane to było oczywiście zamieszaniem związanym z pandemią COVID-19 i nietypowym zakończeniem poprzedniego sezonu. OZPN zdecydował bowiem o zakończeniu poprzedniego sezonu po pierwszej kolejce rundy rewanżowej i tego,że nikt nie spada z IV ligi. Zwiększyło to ilość drużyn na ten sezon do 22 i konieczność rozegrania przez każdy zespól aż 42 meczów! Dodatkowo regulamin przewidywał spadek 5 zespołów lub 6 w przypadku spadku z III ligi drużyny z opolszczyzny/ jak już wiemy z III ligi spada Polonia Nysa…./.

Nasz zespół rundę jesienną rozpoczął od zwycięstwa na wyjeździe w Walcach ale później zaliczył serię aż 5 porażek z rzędu i zaczęliśmy się niepokoić o dyspozycję naszych piłkarzy. Ostatecznie jednak rundę jesienną zakończyliśmy z dorobkiem 20 punktów/ 6 zwycięstw,2 remisy i 13 porażek/ plasując się bezpośrednio nad strefą spadkową.

Runda wiosenna w wykonaniu OKS była nieco lepsza bo zdobyliśmy w niej 29 punktów /8 zwycięstw,5 remisów i 8 porażek/. Dorobek punktowy mógł być znacznie lepszy ale w kilku meczach zabrakło nam szczęścia lub koncentracji np.:

- nie uznany prawidłowo zdobyty gol na 2:1  przez Wojciecha Hobera w końcówce meczu  z Walcami/1;1/

- zatrzymana w kałuży piłka zmierzająca do pustej bramki  w meczu ze Skorogoszczą/1;1/

Łącznie z dorobkiem 49 punktów uplasowaliśmy się na bezpiecznym 16 miejscu z przewagą 6 punktów nad 17 w tabeli Pogonią Prudnik,która wobec spadku Polonii Nysa żegna się z IV ligą.

BILANS KOŃCOWY MECZÓW:

14 zwycięstw / dom 6,wyjazd 8 !/

7 remisów / dom 5, wyjazd 2/

21 porażek / dom 10, wyjazd 11/

bramki : 68 :91 / dom: 33-42,wyjazd 35:49/

K A D R A

W drużynie wystąpiło łącznie 25 zawodników, w tym Adrian Jaroń i Michał Konieczny grali tylko jesienią a Jakub Misiak tylko wiosną. Ponadto Dominik Sitek jako trzeci bramkarz był kilka razy na ławce rezerwowej ale nie zaliczył żadnej minuty w bramce.

Najwięcej minut na boisku zaliczył nasz stoper Kevin Ficek,który wystąpił w 39 meczach / 3500 minut !/ na 41 rozegranych łącznie -wszystkie w podstawowym składzie.