Sukces we własnym mieście ! Rocznik 2012

OKS OLESNO 2012 wygrywa turniej na własnej hali !!

W niedzielę 2 lutego na hali w oleskiej „Dwójce” odbył się turniej dzieci z rocznika 2012 o Puchar Prezesa OKS Olesno. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły w każdej grupie.

4. M-GOKiS Praszka

W grupie graliśmy systemem każdy z każdym, jeden mecz trwał 14 minut i drużyna z Olesna rozegrała następujące mecze: Grupa „A”:

OKS Olesno II 2:2 M-GOKiS Praszka

W drugiej fazie turnieju drużyny, które zajęły w grupie „A” miejsca 1-2 grały półfinały (o miejsca 1-4 w całym turnieju) z drużynami, które w grupie „B” zajęły również miejsca 1-2. Natomiast drużyny z grupy „A” i „B” które zajęły miejsca 3-4 grały między sobą półfinały o miejsca 5-8 w całym turnieju. Nasze mecze w półfinałach:

OKS Olesno I 2:1 Akademia Sportowa Lubliniec /bramki: Wojciech Świtała i Ksawery Żwaka/

OKS Olesno II 0:0 LZS Kuniów /karne- 1:0, bramka: Julian Pielot/

W meczu o 5 miejsce OKS Olesno II przegrał z drużyną M-GOKiS Praszka 0:4.

Natomiast w finale całego turnieju zagrała drużyna OKS Olesno I, z drużyną AP Reissa Kępno.
Był to mecz godny finału, ponieważ stał on na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany. Już w pierwszej minucie gry przegrywaliśmy 0:1, jednak już chwilę później fenomenalną bramkę strzałem z dystansu zdobył Ksawery Żwaka. Każda z drużyn miała swoje dogodne sytuację, jednak to ponownie goście wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego i było 1:2. Na 3 minuty przed końcem meczu, po zespołowej akcji, bramkę wyrównującą zdobył Oskar Prochota. Minutę później to już nasza drużyna tym razem wyszła na prowadzenie, a bramkę na 3-2 dla OKSu zdobył Tymoteusz Drynda. Do końca meczu już wynik nie uległ zmianie i tym samym wygraliśmy w finale z drużyną z Kępna 3-2 !! Wygrywając cały turniej !!

Na koniec turnieju, na wszystkich małych zawodników czekała lada niespodzianka, ponieważ medale i nagrody w turnieju wręczali zawodnicy z Polskiej Ekstraklasy, czyli Adam Deja (Arka Gdynia) oraz Jan Grzesik (ŁKS Łódź). Oprócz trofeum dla OKSu za I i VI miejsce w turnieju, nagrodą indywidualną został nagrodzony nasz zawodnik Szymon Trojanek - został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju !