OKS: Sładek - Meryk, Krzyminski, Jeziorowski, Kubacki - Hober (90. Flak), Rozik (46. Dębski), Skowronek (86. Panek), Świerc, Misiak (78. Brzenska) - Kowalczyk

Żółte kartki: Kubacki, Jeziorowski, Świerc, Kowalczyk

Czerwona kartka: Kubacki za dwie żółte

Trener Grzegorz Świtała

Bardzo dobry start w rundzie wiosennej zanotowała drużyna seniorów. Podopieczni Grzegorza Świtały pewnie, bo 3:0 wygrali z Unią Krapkowice i odskoczyli od rywali w ligowej tabeli.

Na prowadzenie wyprowadził nas Wojciech Hober, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Misiaku. Trzeba przyznać, że do tego momentu mieliśmy dużo szczęścia, bowiem gracze Unii byli bardzo nieskuteczni i przy sprzyjającym szczęściu udało nam się nie stracić bramki. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Prostopadłym zagraniem popisał się Bartosz Kowalczyk, który idealnie dograł do Hobera, a ten wykorzystał swoją szybkość i technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie OKS-u.

Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą. Stasiu Dębski zastąpił Dariusza Rozika. W tej części gry znać dawała o sobie pogoda, która utrudniała poczynania na boisku zawodnikom obu drużyn. Niestety drugą żółtą kartką ukarany został Tomasz Kubacki i musieliśmy grać o jednego zawodnika mniej. Gdy wydawało się, że Unia rzuci się do ataków jej obrońcy znowu dali o sobie znać i w polu karnym sfaulowali Hobera. Do piłki podszedł sam poszkodowany i ustalił wynik spotkania.

Wysoka wygrana cieszy i na pewno doda naszej drużynie sporo pewności siebie. W tym spotkaniu mieliśmy dużo szczęścia i ważne jest to, że umieliśmy wykorzystać to, co sobie stworzyliśmy. W następnej kolejce jedziemy do Gogolina, gdzie zmierzymy się z miejscowym MKS-em.

Fot: NTO.pl