Tenisiści na fali

Nasi młodzi tenisiści na fali.

Pięć kolejnych zwycięstw w pierwszej lidze wojewódzkiej juniorów i zdobywając 14 punktów umiejscowiło nas w czołówce ligi , zważając , że pierwsza drużyna z Żywocic zdobyła 15punktów, którą pokonaliśmy w drugiej rundzie 3-1. Nasi młodzi zagrali w składzie: Wiktoria Poloczek, Maksymilian Maćczak, Mateusz Poloczek, Tomasz Mencel, Dawid Milde. Należy jeszcze dodać , że nasi zawodnicy: Tomasz Mencel wygrał mistrzostwo powiatu szkół podstawowych w kategorii starszych , a Piotrek Pluta w drużynowych zajął drugie miejsce w powiecie w kategorii młodszych, co dało im awans do udziału w mistrzostwach województwa. Przed młodymi jeszcze sporo grania na szczeblu wojewódzkim ; Indywidualne Mistrzostwa młodzików, kadetów, juniorów, seniorów również zagrają, Drużynowe Mistrzostwa oraz turnieje okazjonalne. Seniorzy zagrają rundę rewanżową w III lidze w strefie pierwszych 8 drużyn w lidze , grającej o mistrzostwo ligi. Po pierwszej rundzie zajęliśmy 7 miejsce na 15 drużyn. W rundzie rewanżowej w pierwszym składzie drużyny seniorskiej zagrają również nasi młodzi: Poloczek Mateusz, Mencel Tomasz, Milde Dawid. Granie młodych przeciwko seniorom pozwoli młodym na zdobywanie doświadczenia , które powinno zaprocentować na przyszłość. Od kilku lat nasi młodzi zawodnicy są powołani na zgrupowania kadry wojewódzkiej. Tym razem powołanie otrzymali: Milde Dawid-młodzik, Tomasz Mencel-kadet. Zgłosiło się do nas kilku młodych, początkujących . Mam nadzieję , że nie zabraknie początkującym cierpliwości i pracowitości. Znaczące są również dobre wyniki młodych tenisistów w szkole . Jak na ten moment sekcja ma się dobrze i oby tak dalej.