Tuż przed rozpoczęciem sezonu...

Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem pora rozpocząć nowy sezon czwartej ligi opolskiej, który będzie po wieloma względami wyjątkowy. To również czas na to, aby podsumować okres przygotowawczy.

Sparingi

We wszystkich grach kontrolnych, nasi piłkarze strzelili 17 bramek, tracąc przy tym 11 . Przeciwnicy, z którymi się mierzyliśmy byli zwykle niżej usytuowani w ligach, niż nasza drużyna. Ciężko jednoznacznie ocenić wszystkie sparingi, bo zdarzały się i satysfakcjonujące zwycięstwa, ale również nieprzyjemne porażki. Trener Meryk mocno rotował składem, dając dużo czasu na wykazanie się młodym zawodnikom.Poniżej wyniki sparingów przed nowym sezonem :

OKS Olesno 7 : 1 Jedność

OKS Olesno 0:2 Liswarta Krzepice

OKS Olesno 6 : 0 MKS Wołczyn

OKS Olesno 0 : 2KS Panki

OKS Olesno 1 : 3 Znicz Kłobuck

OKS Olesno 0: 2 Śląsk Łubniany

OKS Olesno 3 :1 KS Krasiejów

Ruchy kadrowe

To rzecz, która najbardziej ciekawi wszystkich kibiców. Mocno „napompowany” skład, którym dysponowaliśmy na rundę wiosenną przerzedził się nieco, ale znalazły się też „nowe – stare” nazwiska w kadrze.

Do pierwszej drużyny dołączyli

Jakub Pawlik - LZS Gronowice

Gabriel Molski - LZS Gronowice

Kadrę zasilą również nasi juniorzy. W sumie będzie to jedna z najmłodszych drużyn seniorskich od lat. Średnia wyniku wyniesie zaledwie nieco ponad 20 lat!Kadra będzie też mieć charakter bardzo lokalny. Zdecydowana większość zawodników pochodzi z bliskich okolic Olesna.

Z drużyny odeszli :

Denis Luptak –TOR Dobrzeń Wielki

Damian Gąsiorowski – Ligota Dolna

Kamil Jasina- Start Olesno

Bartosz Kowalczyk – Start Olesno

Adryi Serdiukov

Vanya Metis

Wszystkim tym piłkarzom życzymy powodzenia w dalszej karierze, jednocześnie dziękując za dotychczasową grę dla OKSu Olesno.

Trenerem nadal pozostaje Krzysztof Meryk, mający u swego boku drugiego trenera – Arkadiusza Świerca, oraz kierownika drużyny- Adama Kutynię.

Oczekiwania przed sezonem.

To temat, o którym nie ma się potrzeby rozpisywać. Każdy twardo stąpający po ziemi sympatyk klubu sam stwierdzi, że w tak szalonym sezonie, jaki jest przed nami ( przypomnijmy jeszcze raz- w lidze zagrają aż 22 !! drużyny), środek tabeli to rezultat, jaki należy brać w ciemno. Chcemy wprowadzać do kadry młodych zawodników, którzy za parę lat mogą stanowić o sile zespołu. Bez możliwości pokazania się, młodzi piłkarze nie będą mogli w stu procentach pokazać swoich możliwości. A o tym, że OKS wychował już wiele świetnych piłkarzy, wspominać chyba nie trzeba

Pierwszy mecz

A w zasadzie dwa pierwsze mecze. Spotkanie nr 1 to wyjazd do  LZS-u Walce, gdzie zagramy z beniaminkiem IV ligi. Czego można się spodziewać ? Wszystkiego i niczego. Jedno jest pewne.Pierwszy mecz w wyższej klasie rozgrywkowej to gratka dla kibiców mniejszych miejscowości. Również piłkarze grają wtedy na tak zwanej fali (wystarczy przypomnieć LZS Gronowice sprzed dwóch sezonów)

Pierwszy mecz „u siebie” zagramy tydzień później, czyli pierwszego sierpnia. Naszym rywalem będzie dobrze znana kibicom drużyna z Lewina Brzeskiego.

Podsumowanie

To nie będzie łatwy sezon. Nie tylko dla OKSu Olesno. Nikt chyba nie pamięta sytuacji, gdzie tabela czwartej ligi miałaby długość zbliżoną do Championship. Musimy być mocno przygotowani, bo 21 spotkań do rozegrania podczas jednej rundy, to prawdziwe wyzwanie. Sezon ten przyniesie jednak wiele odpowiedzi. Liczymy na to, że nasi kibice będą czynnie naszą drużynę i licznie zjawiać się będą na meczach.