Zdecyduje ostatnia kolejka

OKS  Olesno - Fortuna Głogówek  1:3 /0:2/

bramki: 0:1 Adam Zalewski /' '18/, 0:2 Michał Koc / '42/, 0:3 Michał Koc /'46/, 1:3 Tomasz Siemski / +'90 /

sędziował: Marcin Biegun/Nysa/

OKS: Jeziorowski - Pawlik/'70 Kuzaj/,Koziol,Molski,Flak - Kiecko,Matysiok,Skowronek/'79 Stróżyk/,Krzymiński/'58 Siemski/, Huć /'80 Kamski/- Gąsiorowski /'79 Zorychta/

Fortuna: Gruchman/'86 Szafrański/  - Nowak,Damrat.Zalewski,Sadlej,Wójcik,Lenartowicz/' 57 Scholtz/,Wilim,, Kuczera, Hajduk/'65 Churas/,Koc

W meczu " o wszystko" nasz zespół zaprezentował się bardzo słabo i musi drżeć o uniknięcie spadku lub prawo gry  w barażach do ostatniej kolejki. Goście,którzy grali bez presji pokazali ,że zasłużenie są  w czołówce IV- ligowej tabeli,w której po  dzisiejszym zwycięstwie awansowali na czwarte miejsce.

Już w 6 min. było groźnie pod naszą bramką ale  strzał głową Michała Koca zatrzymał się na poprzeczce. Dziesięć minut później po kombinacyjnej akcji gości strzał Adama Zalewskiego z 10 m.  minął minimalnie prawy słupek naszej bramki. Jednak dwie minuty później  przyjezdni objęli prowadzenie. Na indywidualną akcję zdecydował się Adam  Zalewski i strzałem z linii pola karnego pokonał Bartosza Jeziorowskiego. 0:1  Goście kontrolowali wydarzenia na boisku stwarzając sobie kolejne sytuacje ale zarówno Michał Koc jak i Dariusz Hajduk nie wykorzystali swoich okazji.  W 42  min. przyjezdni podwyższają jednak prowadzenie.  Adam Zalewski zagrywa na lewe skrzydło do Michała Koca,który wbiega w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonuje naszego bramkarza 0:2

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy możliwy dla nas sposób. Po stracie w środku boiska piłkę przejął Michał Koc i po indywidualnym rajdzie strzałem przy prawym słupku strzelił trzeciego gola  0:3.  Piłkarze Głogówka mając tak wysokie prowadzenie nastawili się na kontrolowanie wyniku  i nie  forsowali tempa meczu co pozwoliło nam na przejęcie inicjatywy w ostatnich dwudziestu minutach. W 70 min. Dominik Flak strzelił tylko w boczną siatkę z 12 m. co było pierwszym strzałem oddanym przez nas w tym meczu. W doliczonym czasie gry swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie strzelił Tomasz Siemski wykorzystując zamieszanie w polu karnym gości  1:3

Choć przegraliśmy ten ważny mecz to jednak zachowujemy na tę chwilę szansę na grę w barażach o utrzymanie w IV lidze. Musimy jednak w Chróścicach co najmniej zremisować aby uniknąć widma spadku w przypadku zwycięstwa Jełowej w Ozimku i spadku z III  ligi Brzegu i Nysy. Drużyny te zagrożone są spadkiem bo z II ligi  spadają dwa zespoły do gr. III trzeciej ligi/ Polkowice i Śląsk II/ więc zajmujące przez te drużyny miejsca 14-15 są miejscami spadkowymi. Jest  jeszcze kilka innych scenariuszy więc emocje będą nawet po zakończeniu rozgrywek IV-ligowych ponieważ III liga gra ostatnią kolejkę tydzień później... Dopiero wtedy poznamy ostatecznie ile drużyn spada do klasy okręgowej i jakie miejsca grają mecze barażowe z wicemistrzami klasy okręgowej.

Tabela rozgrywek: IV Liga "BS LEŚNICA"