Budowlani Strojec - OKS Olesno  0:2 /0:1/

bramki: 0:1  Marcin Jantos/'40/, 0:2 Michał Bienias /'73/

żółta kartka: Tomasz Knaga,Maciej Krupa

sędziował : Arkadiusz Marciniszyn

Budowlani: Kościelny /'60 Krupa/ - Trawiński / 73 /Krzemiński/,Olejnik /'60 Więdłocha/,Ficek,Knaga/'68 Pakuła/,   Cieśla,Ryng, Domagała, Pokorski,Werner,Misiak/ ' 80 Znamiec/

OKS: Zawada - Pawlik,Krzymiński,Lasik,Woźnik - Flak,Bienias,Kamski,Olszok,Jantos/'60 Psyk/ - Oblonk

Budowlani w ubiegłym sezonie, po którym spadli do A-klasy w dwumeczu z nami ugrali 4 punkty na ogółem 9 zdobytych. Jechaliśmy więc do Strojca zrewanżować się za ten niechlubny dla nas wynik...  I choć na mecz pucharowy I rundy pojechało z różnych powodów tylko 13 zawodników to pewnie awansowaliśmy do II rundy nie pozwalając gospodarzom na wiele.

Choć w pierwszej połowie gra była w miarę wyrównana to gospodarze nie stworzyli żadnego zagrożenia pod naszą bramką. Nasza drużyna próbowała strzałów z dystansu  ale dopiero w 28 min. po składnej zespołowej akcji objęliśmy prowadzenie. Michał Bienias,który umiejętnie dyrygował grą naszej drużyny zagrał na prawe skrzydło do Marcina Kamskiego / świetny mecz naszego młodego pomocnika.../  a ten przerzucił piłkę na drugą stronę do wbiegającego w pole karne Marcina Jantosa. Powracający po dłuższej przerwie do gry nasz skrzydłowy w swoim stylu pokonał wybiegającego z bramki Jaroslawa Kościelnego. 0:1 . Jeszcze przed przerwą okazję miał Andrzej Krzymiński ale nie wykorzystał wrzutki Dominika Flaka  w pole bramkowe.

Gospodarze po przerwie śmielej zaatakowali a w 58 min. mogli doprowadzić do remisu. Świetnie jednak na linii bramkowej interweniował Jakub Pawlik wybijając zmierzającą do siatki piłkę po strzale Kacpra Olejnika. Od 60 min. zaznaczyła się wyraźna przewaga naszego zespołu a w 73 min. zdobywamy drugą bramkę !  Z 25 m. mocno strzelił Paweł Woźnik a Maciej Krupa / zmienił w 60 min. Kościelnego/ tylko zdołał odbić piłkę. Czujnością wykazał się Michał Bienias dobijając piłkę do pustej bramki 0:2 . Gospodarze nie rezygnowali próbując m.inn. strzałów z dystansu ale Oskar Ryng dwukrotnie minimalnie przestrzelił. W końcówce meczu i w doliczonym czasie mogliśmy strzelić kolejne bramki ale cztery prawie identyczne szanse jakie miał na lewym skrzydle Jakub Olszok nie zostały przez niego wykorzystane.

Wygrana w Strojcu daje nam awans do II rundy Pucharu Polski. Tam jednak poprzeczka będzie zawieszona wysoko bo zmierzymy się  z III-ligowym MKS-em. Ten mecz 28 sierpnia /środa/ godz. 17,00  i choć losowanie wskazało,że gospodarzem tego spotkania ma być MKS to jednak zgodnie z regulaminem Pucharu Polski gospodarzem meczu powinna być drużyna grająca w niższej lidze . OKS i MKS dzielą dwie klasy rozgrywkowe więc zapowiada się ,że dojdzie do zmiany gospodarza  i ten atrakcyjny dla oleskich kibiców mecz zostanie rozegrany w Oleśnie...