Naprzód Jemielnica - OKS Olesno  0:2 /0:2/

bramki: 0:1 Adam Piontek /'35/, 0:2 Marcin Jantos / '43/

żółte kartki: Strzelczyk,Bombelka,Korczak,Niewiem, Jelito - Zawada,Lasik

sędziował: Mateusz Banaszak

Naprzód: Szłapa - Bałdys,Strzelczyk,Bombelka/'74 B.Biemer/,Kawa/'74 Jelito/,Jaskóła/'67 Hryszkanych/, Korczak, Woźnica,Niewiem /'67 Gattner/,Żądło/'46 Galas/, S.Biemer

OKS: Zawada - Pawlik /'77 Psyk/,Kalus,Krzymiński,Lasik - Flak/'79 Dębski/,Skowronek,Kamski/'62 Gąsiorowski/, Bienias,Piontek/' 62 Woźnik/ - Jantos/'55 Oblonk/

W pierwszej kolejce nowego sezonu klasy okręgowej zmierzyliśmy się z beniaminkiem na kameralnym,świetnym jak na warunki tej klasy rozgrywkowej stadionie w Jemielnicy./murawa,zegar,oświetlenie/. Smaczku tej konfrontacji dodawał fakt,że trenerem drużyny gospodarzy jest były  zawodnik OKS-u Krzysztof Meryk. W naszym zespole, w którym latem , doszło do sporych zmian kadrowych zaprezentowało się kilku nowych zawodników i był to dla nich udany debiut.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu a dwie strzelone bramki to najmniejszy wymiar kary  dla gospodarzy,którzy rzadko gościli na naszej połowie nie oddając żadnego celnego strzału w tej części meczu. Mimo kilku wcześniejszych okazji m.inn. strzał z rzutu wolnego Michała Bieniasa w 15 min. po którym piłka odbiła się od słupka bramkę zdobywamy po błędzie stopera gospodarzy. W 35 min. Szymon Strzelczyk nie atakowany zgubił piłkę na linii swojego pola karnego a z prezentu skorzystał Adam Piontek, który przejął futbolówkę i z bliska pokonał  Jakuba Szłapę. 0:1 .  W 41 min. "setkę" miał Bienias - Strzelczyk ponownie traci piłkę,którą przejął na skrzydle Marcin Jantos wykładając piłkę na 10 metr naszemu środkowemu pomocnikowi ale ten fatalnie spudłował ! To jednak w żadnej mierze nie obniża wysokiej noty naszemu rozgrywającemu,który rozegrał świetny mecz będąc reżyserem większości naszych akcji ofensywnych... Udowodnił to m.in.. dwie minuty później gdy znakomicie dograł na skrzydło do Marcina Jantosa. Powracający po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi nasz piłkarz zaprezentował dziś to czym czarował wcześniej tzn. przebojowość,szybkość i skuteczność strzelecką. Tak było i w tej akcji bo w swoim stylu urwał się na skrzydle po tym podaniu i z dość ostrego kąta trafił do siatki 0:2 . Przed przerwą mogliśmy jeszcze podwyższyć rezultat ale strzał Thomasa Skowronka obronił Szłapa a strzał głową Andrzeja Krzymńskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bieniasa minimalnie minął słupek.

Druga połowa bardziej wyrównana choć to my pierwsi mieliśmy swoje szanse ale próby Dominika Flaka i Marcina Kamskiego były mocno niecelne. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Szłapa broniąc strzały Bienasa/'60/ i Olivera Kalusa /' 64/. W 78 min. składna,kombinacyjna akcja naszego zespołu zakończona została strzałem obok słupka Damiana Gąsiorowskiego. Beniaminek szukał swoich szans w rzutach wolnych ale strzały Krzysztofa Korczaka bronił Sebastian Zawada. Groźnie było w 80 min. gdy  piłka po mocnym strzale z dystansu Romana Woźnicy minimalnie minęła lewy słupek naszej bramki. Jeszcze w 88 min. Kalus po indywidualnej akcji mocno lecz niecelnie strzelał  z 20m. i prowadzący zawody Mateusz Banaszak zakończył ten w sumie dość ciekawy mecz.

Oczywiście ważne jest zwycięstwo na inaugurację ale o tym co możemy oczekiwać od "odnowionego" OKS-u przekonamy się po kilku kolejkach. Już w środę II kolejka - derby powiatu !  Do Olesna przyjeżdża kolejny beniaminek jednak dobrze nam znany... Z Motorem Praszka o ligowe punkty graliśmy ostatnio 16 lat temu gdy w sezonie 2008/09 wygraliśmy dwukrotnie 2:0 i 4:1 a nasi sąsiedzi spadli do "okręgówki" .

A więc:  OKS -Motor Praszka 14 sierpnia /środa/ godz. 18,00 stadion miejski w Oleśnie