Fortuna sprzyjała Głogówkowi

Fortuna Głogówek -  OKS Olesno   2:0 /0:0/

bramki: 1:0 Wojciech Rudziński/'87/,  2:0 Tomasz Damrat /'90-karny/

żółte kartki: R.Lasik,Skowronek,Ficek         sędziował: Marcin Biegun /Nysa/

Fortuna : Charęza - Trinczek,Bachor,Nowak,Kuczera- Scholz,D.Hajduk/'62 Szampera/,T.Damrat, Rudziński,     Zalewski/'62 Sadlej/,  - T.Hajduk/'88 Rusinowicz/

OKS: Sładek - Pawlik,Ficek,Świerc,R.Lasik - Piontek,Skowronek,D.Flak,/'85 T.Flak/,K.Lasik,Matysiok - Jantos

OKS w meczu z faworyzowaną drużyną z Głogówka długo utrzymywał korzystny bezbramkowy rezultat. O porażce zdecydowały końcowe minuty, w których straciliśmy dwie bramki i na nic zdała się ambitna gra naszej drużyny. Z dalekiego Głogówka wracamy z pustymi rękami i spadamy na ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli/15/. Nadal gramy niestety bez trzech podstawowych zawodników/Jeziorowski,Hober i Krzymiński/ a trener Krzysztof Meryk na ławce rezerwowych miał w tym meczu: Arkadiusza Grucę/bramkarz/ ,Tobiasza Flaka i Dominika Sitka... Patrząc w tym aspekcie  na naszpikowany znanymi na  Opolszczyźnie piłkarzami skład gospodarzy i mocną ławkę rezerwowych to trzeba docenić,że długo stawialiśmy opór a gdyby Marcin Jantos wykorzystał  66 min. prezent od bramkarza gospodarzy to kto wie co by się wydarzyło!

Pierwsza połowa to w miarę wyrównana gra ale z wyraźną przewagą gospodarzy,którzy wykreowali więcej sytuacji bramkowych. W 20 min. po wrzucie z autu groźnie było pod naszą bramką ale piłka po strzale głową Adama Zalewskiego minęła słupek naszej bramki. Chwilę później Klaudiusz Lasik minimalnie przestrzelił z 18 m. po kontrze naszej drużyny. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 24 min. gdy po nieporozumieniu Sładka z Fickiem na 16 metrze piłkę przejął Tomasz Damrat ale jego strzał z 17m. do pustej naszej bramki był niecelny! Ten sam zawodnik zagroził Sładkowi w 29 min. ale nasz bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczkę po jego strzale z 16m. T.Damrat próbował również minutę później ale jego strzał głową po rzucie rożnym minimalnie minął prawy słupek naszej bramki. Fortuna stale zagrażała naszej bramce stwarzając kolejne sytuacje ale strzały Kuczery/'32/,Zalewskiego/'36/ i Rudzińskiego/'38/ mijały naszą bramkę. W 40 min. Adam Piontek przymierzył mocno z 20 m. ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Charęzę.

Druga połowa to nadal ataki gospodarzy,którzy stwarzali zagrożenie głównie po licznych rzutach rożnych gdy kotłowało się pod naszym polem bramkowym. Już w 50 min. po jednym z rzutów rożnych T.Hajduk strzelił głową minimalnie obok słupka. W 66 min, OKS miał najlepszą okazję w tym meczu. Bramkarz gospodarzy Przemysław Charęza wyszedł z piłką poza pole karne próbując minąć atakującego go Marcina Jantosa. Nasz skrzydłowy przejął futbolówkę i mając przed sobą pustą bramkę/choć nadbiegali obrońcy/  zamiast strzelać próbował podać do kolegów i szansa przepadła! To była jedyna nasza sytuacja bramkowa w tej połowie i kto wie jak by się potoczyły losy meczu gdyby wykorzystał tę okazję... Fortuna zmierzała konsekwentnie do strzelenia zwycięskiej bramki. Jeszcze w 74 min. szczęście się do nas uśmiechnęło gdy po składnej akcji gospodarzy Tomasz Hajduk uprzedził Pawlika ale jego strzał z 12 m. trafił w słupek.Zbliżał się koniec meczu i mogliśmy powoli mieć nadzieję na punkt w tym meczu. Niestety ostatnie minuty należały go gospodarzy,którzy w końcu dopięli swego. Kolejny rzut rożny przyniósł im prowadzenie - po wrzutce w pole bramkowe Dawid Sładek wypiąstkował piłkę ,która trafiła na 14 m. do Wojciecha Rudzińskiego a piłka po jego niezbyt mocnym strzale znalazła drogę do siatki w gąszczu nóg 1:0.   Dwie minuty później wszystko w tym meczu było już jasne: Kevin Ficek faulował w polu karnym Piotra Trinczka a pewnym egzekutorem słusznie podyktowanej przez prowadzącego zawody Marcina Bieguna  "jedenastki" był Tomasz Damrat  2:0

Trzecia kolejna porażka ma niestety swoje konsekwencje bo spadamy na 15,ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli mając tylko 2 punkty przewagi nad chcącymi się z niej wydostać drużynami TOR--u i Piasta. Nie będzie łatwo obronić tę pozycję na przerwę zimową bo czekają nas przed nią jeszcze dwa mecze z drużynami równie mocnymi jak dzisiejszy przeciwnik: Starowicami/27.11. w Oleśnie/ i Ozimkiem./4 grudnia w Ozimku/

=====================

E.H.