Letni obóz piłkarski dla młodych adeptów
W imieniu Trenerów OKS Olesno zapraszamy wszystkich chętnych młodych adeptów piłki nożnej
Z roczników 2002 – 2013 na letni obóz piłkarski. Termin obozu to 22 do 29 czerwca 2019r.
Koszt obozu 1220 zł od osoby.
Miejsce
Hotel SUDETY Pokrzywna lub CTS Nowa Ruda ( w zależności od ilości uczestników)
W programie obozu:
- Zakwaterowanie: w pokojach 2,3,4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz tv i wifi
- Pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja,
- Przejazd autokarem
- Boiska treningowe (3h dziennie):
- Zajęcia na basenie
- Sauna i jacuzzi
- Zajęcia dodatkowe : fitness, tenis stołowy, siłownia, wycieczki terenoznawcze
Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych trenerów oraz ratownika
Zapisy u trenerów grup lub u Trenera Krzysztofa Meryka
Wszelkie dodatkowe informacje Trener Krzysztof Meryk tel. 663237899
Prezes Andrzej Wiecha tel. 697 503 508
ATUTY OBOZU
1. ASPEKT SPORTOWY
a) Możliwość przeprowadzenia 12-14 jednostek treningowych w ciągu tygodnia równoznaczne są z dwoma miesiącami treningów.
b) Stała liczba uczestników treningów pozwala na większą efektywność zajęć.
c) Doskonalenie swoich umiejętności w sposób bardziej efektywny - dzięki dużej ilości jednostek treningowych w krótkim czasie można się skupić na jednej, dwóch cechach do kształtowania.
d) Wszystkie aspekty związane z podnoszeniem zdrowia i prewencji przeciwko chorobom
2. ASPEKT WYCHOWAWCZY
a) Samodzielność, zaradność, umiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji, nauka nowych zachowań, reakcja na nowe bodźce - podczas pobytu na obozie zawodnicy uczą się nie tylko nowych umiejętności "czysto" piłkarskich, ale przede wszystkim uczą radzenia sobie w codziennych sytuacjach wymagających choćby odrobinę własnego wysiłku bez pomocy osoby dorosłej. Zawodnik musi samodzielnie decydować w wielu sprawach i dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo. Często rodzice nie dopuszczają możliwości, aby dziecko wykonało coś w sposób samodzielny, z różnych względów (np. nie są wystarczająco cierpliwi), ale przecież każdy maleńki sukces dziecka dostarcza obu stronom (zarówno dzieciom jak i rodzicom) ogromną radość!!! Nasi podopieczni uwielbiają, gdy rozwiążą samodzielnie nawet najmniejszy problem. Tutaj nie chodzi tylko o umycie się, przebranie, zasznurowanie butów, ale o nowo poznane sytuacje, zawodnicy są "atakowani" przez różnego rodzaju bodźce, poznaje nowe zachowania swoje, ale i również rówieśników. Uczy się zaradności w taki sposób, zapisuje to wszystko w pamięci, a później wykorzystuje to wszystko w życiu. To jest często dla niejednego uczestnika obozu "szkoła życia".
b) Integracja - kształtowanie tej dyspozycji w takiej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna jest jedną z najważniejszych cech. Wspólne przeżycia, radości, smutki, zwycięstwa, porażki stanowią podstawę do dobrej, miłej i niezapomnianej atmosfery stworzonej przez samych uczestników. Dzięki dobrej integracji całej grupy kształtujemy m.in. umiejętności pracy w grupie (w piłce nożnej jest to cecha nieodzowna), zdolności negocjacyjne (umiejętność niezwykle potrzebna w dzisiejszych czasach), zdobywanie nowych przyjaciół (dziecko staje się bardziej śmiałe, chętniej wyraża swoje opinie), otwieranie się na ludzi (zdolność ważna w poznawaniu nowych rówieśników, pozwalająca na bardziej szczerą i bez kłamstw rozmowę).
c) W aspekcie samodzielności - wydawanie w sposób przemyślany pieniędzy. Samodzielnie kontroluje stan swojego kieszonkowego (musi nauczyć się planować i przewidywać wydatki). Często zarządzanie własnymi środkami przez dzieci jest nie racjonalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. Samodzielne wyjazdy, takie jak na obóz pozwalają na nauczanie się dysponowania własnymi pieniędzy w sposób zorganizowany i przemyślany. Jest to dobra nauka w kształtowaniu takiej cechy jak oszczędność.
d) Poznaje życie inne niż w rodzinie - czyli życie w większej grupie rówieśników - poznaje zasady, uczy się rozwiązywać konflikty, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. Dziecko odkrywa, że nie tylko istnieje życie przy rodzicach, ale przede wszystkim spotyka się z sytuacjami do tej pory nieznanymi. Dzięki temu poznaje zasady i metody na rozwiązanie powstałych problemów.
e) Radzenia sobie ze swoimi emocjami: tęsknotą za rodzicami, smutkiem. Bardzo ważna cecha, która kształtowana jest już od pierwszych i często do ostatnich minut obozu. Każde dziecko odizolowane od rodziców reaguje w swój, niepowtarzalny sposób. Niektórzy będą bez przerwy myśleć i tęsknić za mamą czy tatą, inni zaś nie zauważą w ogóle nieobecności Rodziców. Wszystko to zależy od samodzielności dziecka i jego cech charakteru. Obozy pozwalają na nauczanie umiejętności radzenia sobie w trudnych chwilach bez udziału tych najważniejszych osób w życiu młodego człowieka.
g) Kształtowanie wszystkich pozytywnych cech osobowości. "Obóz sportowy to także znakomita okazja do lekcji koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości, a czasami również wytrwałości, hartu ducha, samodzielności i odporności."
dr hab. prof. nadzw. Edward Wlazło
Komentarze