OKS bez cenzury - odcinek pierwszy

OKS bez cenzury - odcinek pierwszy

Nie zapowiada się, abyśmy szybko obejrzeli futbol na jakimkolwiek szczeblu. Brak rozgrywek, brak treningów - wszystko to sprawia, że zwyczajnie "nie ma o czym pisać". Nie chcemy jednak, aby był to okres całkowicie zmarnowany i wychodzimy do Państwa z nową inicjatywą. Mowa o cyklu "OKS bez cenzury ", który będzie cyklem luźnych wywiadów z osobami związanymi obecnie, lub dawniej z Oleskim Klubem Sportowym. Mogą to być zawodnicy, członkowie zarządu, czy sympatycy naszego klubu. Tematyka wywiadów będzie różna, a polegać będą one na odpowiadaniu na krótkie pytania. Pytania będą zarówno poważne, jak i całkowicie luźne. Całość ma być przede wszystkim dobrą zabawą, podczas której nasi czytelnicy poznają kilka ciekawych faktów, o której do tej pory nie słyszeli. 

Pierwszą osobą, jaka odpowie na serię pytań jest żywa legenda oleskiej piłki. Człowiek, który z naszym klubem związany jest od naprawdę dawna. Piłkarz, trener, obecnie również człowiek zarządu. Do kompletu brakuje mu tylko roli greenkeepera.

Przed Państwem Sebastian Kopel w naszym nowym cyklu : OKS bez cenzury :) 

Wywiad przeprowadzany jest drogą elektroniczą.

Witaj Sebastianie :) Oto garść pytań, które wylosowałem dla Ciebie. Proszę o udzielenie odpowiedzi :)

.

Ile sezonów zagrałeś do tej pory w OKS-ie Olesno ?

Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć. Licząc tylko drużynę seniorów, pewnie ok 20 sezonów, z tego zdecydowana większość w 4 lidze. Mowa tu oczywiście o dorosłej piłce. Doliczając lata młodzieżowe, ta liczba sięgnie trzydziestki.

Najlepszy piłkarz przeciwko jakiemu kiedykolwiek grałeś ?

Zacznę od tych, z którymi grałem w jednej drużynie. Najlepszy piłkarz z jakim grałem?  Zawsze powtarzam, że to Czarek Pinkosz- Pan Piłkarz! poza tym Adam Kutynia, a z przeciwników - Waldek Sobota.

Twój ulubiony, lub najbardziej nielubiany tekst, jaki słyszy się z trybun przy Wachowskiej ?

Teksty z trybun-niektóre są wręcz kultowe "wybij bo ci zabierą" , "nazwiska grają, a dobrzy zawodnicy siedzą na ławie" , "ino im piniądze i alkohol w głowach"

Wymień wszystkich trenerów, których miałeś.

Postaram się o nikim nie zapomnieć. A więc są to :Andrzej Świerc,  Piotrek Pielot ,Alfred Nowak, Andrzej Kobylecki, Kazimierz Fiedorowicz, Krystian Blana, Zbyszek Bienias, Jerzy Flak, Zbigniew Biliński, Grzegorz Świerczek, Grzegorz Krawczyk. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem

Najlepszy mecz, jaki było Ci dane zagrać w barwach OKS-u Olesno ? 

Odpowiem krótko : każdy z asystą bądź bramką i wygraną OKS-u !!

Twój ulubiony klub sportowy ? Nie licząc naturalnie OKS-u :) 

Ulubiony klub - nie kryje się z tym wcale, i nie jest to tajemnicą - Liverpool FC

Najlepszy stadion na którym zagrałeś ?

Najlepszy stadion - może nie najlepszy, ale bardzo znany - Stadion Śląski, z juniorskich czasów, z sezonu spędzonego w Lidze Makroregionalnej.

Najgorsze warunki w jakich rozgrywałeś mecz?

Najgorsze warunki - boiska dziś, a boiska i stadiony, czy szatnie sprzed, powiedzmy 20 lat dzieli przepaść, więc niestety było ich wiele! 

Czy popularny "Jozin" to najlepszy greenkeeper w Polsce ? 

Jozin to postać w naszym klubie kultowa, więc oczywiście TAK :)

Kogo z OKS-u (wszechczasów) wysłałbyś do programu " jeden z dziesięciu" ?

Gdyby było pytanie o "jaka to melodia" to bez wahania wskazałbym na Adasia Kutynie. Do "jeden z dziesięciu" może Jarek Ściupider- kolega z czasów juniorskich i Tomek Kubacki bo on na wszystkim się zna :D :) Jeszcze jedno nazwisko przyszło mi do głowy - Marcin Piątek !

Największy dowcipniś z szatni  ?

Największy dowcipniś - tutaj wymienię aż trzech, a są to :  Mariusz Żwaka, Tomek Kubacki, Bartek Kowalczyk

Muzyczny hit w szatni ?

Muzyczny hit w szatni-kiedyś śpiewaliśmy, że w Oleśnie jest najlepsze piwo, zainteresowani wiedzą o co chodzi :) 

Gdzie grałbyś w piłkę, gdyby nie był to OKS Olesno ? 

Gdzie grałbym gdyby nie OKS - pozwolę sobie zażartować, że w Liverpoolu :) 

Serdecznie dziękuję Ci za wywiad, Sebastianie :) 

Fot. Sebastian co prawda odwiesił już buty na kołek, ale emocji piłkarskich w jego karierze trenerskiej na pewno nie brakuje :) 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości