Piast Strzelce Op. - OKS Olesno 1:1/0:1/

bramki: 0:1 Mateusz Jeziorowski/'12/, 1:1 Michał Luchowski/'84/

żółte kartki: Luchowski - Krzymiński,Jeziorowski

sędziował: Dawid Matyszczak/Kluczbork/

Piast: Popanda - Obushko,Capiga,Wastag,Wroński/'64 Dłutowski/- Buchalik/'83 Burzan/,Gordzielik,Giera/'64 Kapela/, Kozołup/'77 Luchowski/,Nawrot- Stupak/'77 Glinka/

OKS: Sładek - K.Lasik,Świerc,Ficek,Jeziorowski -Jantos,Hober/'90 Skonieczny/,Skowronek,Krzymiński,Kiecko/'64 Piontek/ - Gąsiorowski/'85 Pawlik/

Punkt zdobyty w Strzelcach Op. trzeba cenić choć na pewno szkoda,że nie udało się obronić jednobramkowej przewagi. Z przebiegu meczu jednak trzeba obiektywnie stwierdzić,że remis co najmniej należał się gospodarzom.

Pierwsza połowa toczyła się głównie w środkowej strefie boiska a do odnotowania były tylko dwie sytuacje-po jednej dla każdej z drużyn. W 10 min.po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Wrońskiego z kilku metrów głową strzelał Kamil Giera a piłka minimalnie minęła prawy słupek naszej bramki. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkowywał Wojciech Hober a nie pilnowany na 7 metrze Mateusz Jeziorowski silnym strzałem "z pierwszej piłki" nie dał szans Popandzie 0:1

Druga połowa to przewaga gospodarzy,którzy sprawnie konstruowali akcje z wykorzystaniem skrzydłowych. Po ich dośrodkowaniach w naszym polu karnym robiło się gorąco ... Nasza drużyna nie potrafiła dłużej utrzymać piłki w strefie środkowej ograniczając się do kontrataków,którym zabrakło jednak wykończenia.

50  min. - Dawid Sładek udanie interweniuje wybijając piłkę spod nóg szarżującego w polu karnym Kamila Nawrota,

52 min. - Wojciech Hober wygrał pojedynek z obrońcą na lewym skrzydle i pobiegł w pole karne jednak jego strzał z ostrego kąta odbił Popanda,

55 min.  - strzał  Daniela Stupaka z 20m. obok słupka,

56 min. - Sładek broni strzał głową z kilku metrów Kamila Giery

58 min. - Hober strzela z rzutu wolnego minimalnie obok słupka

W  69 min. nasz goalkeeper dwukrotnie ratował nas z opresji świetnie broniąc strzały Denisa Gordzielika. Za chwilę OKS przeprowadził szybką kontrę ale finalnie Marcin Jantos strzelił tylko w boczną siatkę!  Kolejne minuty to  ataki  Piasta:

73 min. - strzał  Jakuba Kozołupa przenosi nad poprzeczke Sładek,

76 min. - groźnie po wrzutce Wrońskiego ale Piotr Buchalik z kilku metrów źle trafia w piłkę

Gospodarze dopięli swego w 84min. gdy po rzucie rożnym powstało duże zamieszanie w naszym polu karnym. Piłka trafiła do Michała Luchowskiego, który precyzyjnym strzałem nie dał szans Sładkowi 1:1.  OKS nie kalkulował i  w ostatnich minutach zaatakował próbując zawalczyć o pełną pulę jednak pomimo doliczonych pięciu minut przez prowadzącego zawody Dawida Matyszczaka nie udało się stworzyć żadnej klarownej okazji bramkowej.

Wypowiedzi trenerów / za NTO/:

"Maciej Kułak, trener Piasta: W pierwszej połowie mecz był średni w naszym wykonaniu. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Po przerwie wyszliśmy dobrze nastawieni, zmotywowani i wyglądało to dobrze, nie ustawaliśmy w ofensywie. Rywale oczywiście próbowali wychodzić kontrami, ale powstrzymywaliśmy je. Przed zdobytym golem mieliśmy swoje okazje, ale być może brakuje nam nieco szczęścia lub dyspozycji strzeleckiej.

- Na początku spotkania zdobyliśmy gola z rzutu rożnego, nie dopuszczaliśmy rywala do zagrożenia naszej bramki. W drugiej połowie gospodarze bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę, mocno nas naciskali, dobrze się utrzymywali przy piłce. Mieli sytuacje, ale na posterunku był Dawid Sładek, który bardzo dobrze bronił. Nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych okazji, przez co przy zamieszaniu po rzucie rożnym straciliśmy bramkę. Niewiele zabrakło, żebyśmy zwyciężyli, niemniej szanujemy ten punkt.
Zdobyty punkt szanuje również drużyna z Gogolina. Tamtejszy MKS zremisował z Odrą II Opole 3:3, mimo że do przerwy goście wygrywali 2:0."

OKS pod wodzą trenera Dariusza Surmińskiego w trzech meczach zdobył więc dotąd 7 punktów. Liczymy,że ta passa zostanie podtrzymana i w kolejnym meczu,który już w sobotę dopiszemy do niej kolejne punkty.