Piast Strzelce Opolskie - OKS Olesno 3:1

Weiss 32', Glinka 79', Capiga 90' - Kowalczyk 55'

OKS: Sładek - Meryk, Krzymiński, Ficek, Jeziorowski - Dębski (80. Wasser), Skowronek (46. Brzenska), Świerc, Węglarz (85.Klinger), Misiak - Kowalczyk (72. Flak).

Trener Grzegorz Świtała

Początek spotkania w Strzelcach Opolskich miał spokojne tempo. Żadna ze stron nie chciała podjąć ryzyka i narazić się na kontratak. Gospodarze mieli optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Groźnie zrobiło się w 24. minucie, gdy z rzutu wolnego do naszej bramki trafił Patryk Sowiński, ale sędzia nie uznał tej bramki. Piast dążył do objęcia prowadzenia i udało im się to za sprawą Mateusza Weissa, który pokonał bezradnego Dawida Sładka. Do końca pierwszej części gry wynik się nie zmienił, a po przerwie na boisku zameldował się Adrian Brzenska, który zmienił Thomasa Skowronka.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla naszej drużyny. Fatalne błędy w defensywie popełnili obrońcy Piasta, którzy wyłożyli piłkę Bartoszowi Kowalczykowi, a ten popisał się celnym uderzeniem z dystansu i doprowadził do wyrównania. Stracona bramka zmobilizowała gospodarzy, którzy ruszyli do ataków i mocno stłamsili naszą drużynę. Efektem tego była bramka Glinki. Po stracie gola OKS ruszył do odrabiania strat, a gospodarze się cofnęli i czekali na wyprowadzenie kontrataku. Po jednym z nich Maciej Capiga ustalił wynik meczu na 3:1 dla Piasta.

Porażka nie spowodowała spadku w tabeli i dalej znajdujemy się na dziesiątym miejscu. Już we wtorek OKS podejmie na własnym boisku Chemik K-Koźle i mamy nadzieję, że trzy punkty zostaną w Oleśnie.