Chemik K-Koźle 3-1 OKS Olesno

Skład OKSu: Sładek - Meryk (75' Krzyminski), Świerc, Klinger, Kubacki - Hober, Skowronek, Misiak, Węglarz (60' Rozik), Kowalczyk - Panek (75' Ficek)

Rezerwowi: Sarna, Rozik, Krzyminski, Ficek

Bramka: Kowalczyk 24'

W meczu 9. kolejki IV ligi nasz zespół udał się do Kędzierzyna na spotkanie z Chemikiem.
Pierwsze minuty spotkania były w miarę wyrównane, bez wyraźnych szans bramkowych żadnej z drużyn. Wynik udało się nam otworzyć już w 24. minucie, kiedy to świetnie zachował się Łukasz Panek, zastawił piłkę, a następnie wyłożył ją Kowalczykowi, który zamienił to na bramkę.

Nasze prowadzenie nie utrzymało się niestety długo, bo już w 28. minucie gospodarze wyrównali. Osiem minut później już przegrywaliśmy, po niedokładnym przyjęciu Arka Świerca gracze Chemika wykorzystali szansę i zdobyli bramkę na 2:1. Już za chwilę było niestety 3:1 - goście wykorzystali kolejny nasz indywidualny błąd, tym razem Krzysztofa Meryka. Na przerwę schodziliśmy więc przegrywając dwoma bramkami, choć nie do końca oddawało to obraz gry.

Druga połowa nie przyniosła niestety zmiany rezultatu, mimo naszych starań. Dwa razy zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, jednak nie znaleźliśmy w tych sytuacjach drogi do bramki. W końcowych minutach bramkowe sytuacje mieli Hober i Krzyminski, jednak wynik już do końca się nie zmienił.

Przytaczając słowa trenera Świtały - w tym meczu nie wywiązywaliśmy się ze swoich założeń i punkty tracimy trochę na własne życzenie.

Po dziewięciu kolejkach zajmujemy 12. miejsce z dziesięcioma punktami. Już za tydzień podejmujemy u siebie wicelidera - Polonię Nysę. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie