Punkty, których potrzebowaliśmy /uzupełnienie relacji/

Piast Strzelce Opolskie - OKS Olesno 1-3 (0-1)

bramki: 0-1 Jantos – 45., 0-2 Huć - 81. (karny), 1-2 Glinka – 83., 1-3 Jantos – 90.
Piast: Popanda - Kozołup, Nawrot (78. Olechnowicz), Obuszko, Burzan (90. Gwózdek) - Capiga, Stupak, Buchalik, Olewicz (83. Kałka) - Gordzielik, Glinka.
OKS: Sładek – Molski, Ficek, Krzymiński, Jeziorowski – D. Flak (78. Kalus), Skowronek, Baros (66. Misiak), Huć (88. T. Flak), Jantos – Hober (90. Pawlik).

sędziował: Paweł Dul /Zawada/
żółte kartki: Nawrot, Kozołup – Huć.

OKS przełamał złą passę w najlepszym możliwym stylu.Piast to solidna drużyna, ale dziś to my byliśmy górą.

Pierwsza połowa wyrównana a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Ale to my schodziliśmy do szatni na przerwę z przewagą jednej bramki!  W ostatniej minucie pierwszej połowy Marcin Jantos wykorzystał nieporozumienie między stoperem a bramkarzem Piasta na linii pola karnego i posłał piłkę do pustej bramki. W tej połowie niewiele  działo się pod obydwoma bramkami- dużo było walki i chaotycznej gry z obu stron. Jedyna groźna sytuacja stworzona przez naszą drużynę /poza oczywiście golem/ miała miejsce w 22 min. ale strzał Dominika Flaka minął prawy słupek bramki Piasta. Gospodarze również mieli jedną okazję bramkową ale strzał Gordzielika z 14 m. przeszedł obok prawego okienka naszej bramki.

Druga połowa to uważna gra naszej drużyny,która nie pozwoliła gospodarzom na wiele. Generalnie obraz gry niewiele się zmienił choć więcej było okazji bramkowych szczególnie dla naszej drużyny:

60 min. -akcja Hober - Jantos zakończona strzałem tego drugiego w boczną siatkę,

64 min. - strzał z dystansu broni Sładek,

72 min. -szybka kontra OKS-u ale strzał Jantosa mocno niecelny,

74 min. -ponownie Jantos przed szansą ale jego strzał broni na róg Popanda

W 76 min. mogliśmy podwyższyć prowadzenie - Jantos przedarł się prawą stroną  i podał do nadbiegającego Wojciecha Hobera ale jego strzał z 15 m.zatrzymał się na prawym słupku bramki Piasta !  Za chwilę mieliśmy kolejną dobrą sytuację ale strzał z rzutu wolnego z 17 m. Jeziorowskiego broni bramkarz gospodarzy. OKS nie zwalniał tempa i w 81 min. dopięliśmy swego...  Jeziorowski  posłał w swoim stylu długą piłkę do Hobera ,który wbiegł w pole karne a tam został sfaulowany na linii końcowej przez kapitana Piasta Piotra Buchalika. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny a Adam Huć, który nie zawodzi w takich sytuacjach strzelił na 2:0. Piast strzelił za chwilę bramkę kontaktową gdy odbitą przez Sładka piłkę po strzale Stupaka przejął Glinka i mocnym strzałem z 5 metrów posłał piłkę do siatki. Zrobiło się nerwowo ale sytuację "uspokoił" najlepszy w tym meczu Marcin Jantos,który po indywidualnej akcji podwyższył na 3:1 i zapewnił nam zwycięstwo w tym meczu mimo doliczonych 5 minut przez prowadzącego te zawody Pawła Dula.

Wygrywamy na trudnym terenie dopisując niezwykle ważne trzy punkty w walce o utrzymanie. Piłkarze sprawili sobie ale też przede wszystkim obchodzącemu w tym dniu 18-te urodziny Jakubowi Skoniecznemu /STO LAT dla popularnego "Muci" !!!/  piękny prezent. W niedzielę urodziny obchodzili kolejni nasi piłkarze: Jakub Misiak i weteran naszego klubu Tomasz Kubacki- im także dedykowane jest to zwycięstwo oraz życzenia urodzinowe !

Za tydzień podejmujemy u siebie Start Namysłów. Już teraz zapraszamy kibiców na nasz stadion bo będzie to pierwszy mecz po długiej przerwie kiedy będziemy mogli z trybun wspomóc naszą drużynę!