Seniorzy przygotowują się do nowego sezonu /aktualizacja/

Seniorzy przygotowują się do nowego sezonu /aktualizacja/

26 czerwca zakończyły się rozgrywki IV ligi sezonu 2020/21, w których nasza drużyna zajęła 16 miejsce. Było trochę nerwów i niepewności co do naszego statusu IV-ligowca związane z faktem ,że zwycięzca rozgrywek Ruch Zdzieszowice jak również druga drużyna t.j. LZS Starowice zrezygnowały z awansu. Ostatecznie PZPN podjął decyzję,że zgłaszający aspiracje do gry w III lidze Agroplon Głuszyna /3 drużyna w tabeli/ pozostaje w IV lidze.Tym samym w III lidze w miejsce Polonii Nysa nie będzie reprezentanta woj.opolskiego a skorzystała na tym Foto -Higiena Gać ,która zachowała dzięki tym zawirowaniom status III-ligowca. Opolski Związek Piłki Nożnej podjął w tej sytuacji uchwałę,że w rozgrywkach IV ligi sezonu 2021/2022  będzie brało udział 19 drużyn co ostatecznie zakończyło spekulacje  co do losów OKS-u.

W nowym sezonie w IV lidze zobaczymy więc awansujące z "okręgówki" drużyny  TOR Dobrzeń Wlk. i LZS Piotrówka/ zwycięzca grupy Korona Krępna nie dostał licencji na grę w IV lidze/ no i spadkowicza z III ligi t.j. Polonie Nysa. Liga zapowiada się więc niezwykle interesująco -większość drużyn rozpoczęła już w połowie lipca przygotowania do nowego sezonu.Media donoszą również o pierwszych potwierdzonych ruchach transferowych / https://nto.pl/gielda-transferowa-w-bs-4-liga-opolska-przybyli-i-ubyli/ga/c2-15712026/zd/50699682/ i rozegranych sparingach.

Nasz zespół przygotowania rozpoczął 13 lipca a w zajęciach uczestniczy większość kadry z poprzedniego sezonu. Jest również kilku nowych zawodników ale za wcześnie aby mówić o konkretnych nazwiskach/ te podamy jak ich akces do naszego klubu zostanie potwierdzony/. Do  MKS Kluczbork przechodza  natomiast Adam Huć/transfer czasowy/ i Jakub Misiak.  Z kolei z MKS wraca z wypożyczenia nasz młodzieżowiec Bartosz Jeziorowski /bramkarz/.

Trener Krzysztof Meryk zaplanował następujące sparingi przed rozpoczęciem sezonu/ wszystkie mecze wyjazdowe z uwagi na wymianę murawy w polach bramkowych na naszym stadionie/: 

17 lipca      LZS Kuniów/kl.okręgowa/ - OKS 1:0

23 lipca      OKS - LZS Krasiejów/kl.okręgowa/ 1:1 / bramka T.Skowronek/ mecz w Chocianowicach

2 sierpnia   KS Panki / śląska kl.okręgowa/ - OKS  2:2 /bramki: Baros, testowany-karny/                                                                                               OKS rozpoczął mecz w składzie: Zawada-Molski,Krzymiński,Ficek,Jeziorowski - Kościelny/L.Oleska/, D.Flak, Skowronek, Baros,Piontek-Hober. W drugiej połowie grali również:Sładek,Skonieczny,T.Flak, oraz inni zawodnicy testowani.                                                                                                                                                                                                  10 sierpnia Sokół Bierdzany / kl.okręgowa/ - OKS  0 : 4 /0:3/ bramki:Baros,Molski,Skowronek,Jeziorowski                                                                                                                          OKS: Zawada- Molski,Krzymiński,Ficek,R.Lasik -  K.Lasik,Skowronek,Baros,D.Flak,Jeziorowski - Hober.                     W drugiej połowie weszli:Sładek,Pawlik,Wnuk,Skonieczny,Matysiok, T.Flak,Siemski,Kuzaj                                                7 sierpnia nasz zespół rozegrał mecz I rundy Pucharu Polski a zmierzył się w niej na wyjeździe z Victorią Żyrowa/A-klasa/.Tradycyjnie już odpadamy na tym etapie po porażce 2:3.

Nowy sezon IV ligi rusza 14 sierpnia ale OKS w I kolejce pauzuje /przypominamy,że gra 19 drużyn.../. Kibice mogą obejrzeć pierwszy mecz swoich ulubieńców już kilka dni później bo 18 sierpnia/środa/ kiedy to o godz.18,00 na naszym stadionie zmierzymy się w ramach II kolejki z Odrą II Opole.

========================

Ernest Hober

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości