Piast Strzelce Opolskie 2 : 3 OKS Olesno

OKS Olesno : Sładek- Meryk, Ficek, Świerc, Kubacki, Hober, Flak, Skowronek, Kaczor, Gąsiorowski, Jeziorowski

Rezerowowi : Jasina, Piontek, Baros, Gacmaga, Setlak, Wasser, Zawada

Trener : Dawid Nowacki  Kierownik drużyny : Adam Kutynia

.

Piast Strzelce Opolskie : Łazarek -Chiunye, Cembolista, Kozołup, Sowiński, Weiss, Gwaze, Dada, Dudek, Kaczmarek, Strzelecki

Rezerwowi : Chrobak, Zimon, Olechnowicz, Olewicz, Glinka

Trener : Maciej Kułak

Relację video z tego meczu, wykonaną przez TVP3 Opole znajdą Państwo na stronie :

Mecz z Piastem był dla naszych piłkarzy niezwykle ważny. Widmo gry w barażach, które od pewnego czasu jawi się nad naszym zespołem, mogłosię stać bardzo realne w przypadku utraty punktów. Wszystko za sprawą tego, że w niekorzystnej sytuacji, zagrożone będą miejsca od dziesiątego w dół. Trzeba było podejść do tego spotkania bardzo poważnie. Mimo wielu starań, nie udało się dobrze wejść w ten mecz. Nie minął kwadrans, kiedy dobitka Strzeleckiego znalazła miejsce do siatki. Próbowaliśmy szybko odpowiedzieć na ten cios. Dwa groźne strzały oddał Jeziorowski. Pierwszy z nich skończył na poprzeczce, a drugi został wybity z linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy to goście kontrolowali grę, ale wynik pozostawał wciąż ten sam.

Zdecydowanie ciekawsza okazała się druga odsłona tego meczu. Dziewięć minut po jej rozpoczęciu udało się wyrównać . Z boku boiska piłkę w pole karne "wstrzelił" Świerc, a ta odbijając się od Gwaze wpadła do bramki. Następna bramka w tym meczu należała jednak do gości, a jej autorem został znów Strzelecki. Wykorzystał on niefrasobliwość naszych obrońców i pewnie uderzył z niewielkiej odległości, nie dając szans Sładkowi. Jednak po tym trafieniu to my, a nie gospodarze złapaliśmy wiatr w żagle. Bramka w 74' na 2:2 autorstwa Damiana Gąsiorowskiego na pewno na długo pozostanie w pamięci tego zawodnika, bo jest się czym chwalić. Wrzutkę z prawej strony Gąsiorowski zamienił strzałem z przewrotki na świetną bramkę. Trzy minuty po tym, czerwoną kartkę ujrzał Weiss. Była to konsekwencja otrzymania drugiej żółtej kartki. Od tej pory nasi piłkarze zyskali nieco więcej miejsca na murawie. Nie trzeba było długo czekać, aby przyniosło to efekty, bo już w 79' meczu OKS wyszedł na prowadzenie. Tym razem pomyliła się defensywa Piasta, a ich błąd wykorzystał pewnie Hober. Do końca meczu nie było spokojnie, ale w końcu sędzia zagwizdał ostatni raz, dając naszym piłkarzom spore powody do radości. Zachęcamy do obejrzenia relacji video z tego meczu, bo emocji, jak słusznie zauważyła telewizja TVP, nie brakowało w tym meczu.