Ta ostatnia...środa - zapowiedź meczu

Rozgrywki BS IV Ligi nieubłaganie zmierzają ku końcowi. Przed podopiecznymi Grzegorza Świtały ostatni mecz sezonu rozegrany przed własną publicznością. OKS podejmie Po-ra-wie Większyce.

Przedostatnia kolejka oznacza przyjazd drużyny z Większyc. Po-ra-wie znajduje się na czwartej pozycji w tabeli, a w kadrze ma kilku ciekawych zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Trenerem naszych środowych rywali jest Mariusz Janik. Po-ra-wie w 31 meczach zdobyło sześćdziesiąt sześć punktów. Złożyło się na to dwadzieścia zwycięstw, sześć remisów i tyle samo porażek. Lepiej spisuje się w roli gospodarza - trzydzieści osiem zdobytych punktów przy dwudziestu ośmiu wywalczonych w spotkaniach wyjazdowych. W poprzedniej kolejce rozgromiło LZS Piotrówkę 8:1, a cztery bramki zdobył Mateusz Jędrzejczyk. W rundzie jesiennej przegraliśmy 1:4, a bramkę honorową strzelił Adrian Brzenska.

Do środowego spotkania przystąpimy w prawie najmocniejszym składzie. Po przymusowej pauzie za nadmiar żółtych kartek wraca Arek Świerc i Adrian Brzenska. Do kadry meczowej wraca także Tomek Woźny. Stale kontuzjowany jest Jarek Kościelny, a po niedzielnym spotkaniu na uraz narzeka Tomasz Kubacki. - Tomek ma mocno stłuczony mięsień i nie ma potrzeby ryzykować głębszej kontuzji. Mamy bezpieczną sytuację, gramy bez presji i mogę dokonać zmian w składzie. Mam nadzieję, że pożegnamy się z kibicami zwycięstwem - mówi trener Świtała.

Ze zdobytych czterdziestu sześciu punktów aż dwadzieścia osiem wywalczyliśmy na naszym boisku. Złożyło się na to dziewięć zwycięstw, jeden remis i sześć porażek. Mamy nadzieję, że po środowym spotkaniu w rubryce zwycięstw na własnym stadionie pojawi się liczba dwucyfrowa.

OKS Olesno - Po-ra-wie Większyce 18:00