UKS Hattrick Głuchołazy - OKS Olesno 5-7 (2-4)
( TRAMPKARZE )
Skład OKSu:
D.Sitek (A.Gruca) - A.Prochota (M.Owczarek), T.Siemski, M.Bawej, P.Świtalski (A.Kuźnik), K.Janicki, A.Huć, M.Skonieczny, J.Skonieczny, T.Flak (P.Ceglarek), D.Zug (J.Dębski)
Bramki: Dawid Zug - 3, Adam Huć - 2, Maciej Skonieczny, Konrad Janicki
W świąteczny wtorek trampkarze nadrabiali zaległości i rozegrali zaległą 12 kolejkę. Po wymianie ciosów i festiwalu strzeleckim podopieczni Krzyśka Meryka pokonali bezpośredniego rywala z tabeli.
Rozpoczęło się dobrze, bo już w 7` po dwójkowej akcji A.Huć - D.Zug ten drugi precyzyjnym strzałem otworzył wynik. Cztery minuty później, gdy graliśmy w 3 min. osłabieniu brakło asekuracji w obronie i gospodarze wyrównali. Kolejne minuty to akcje w jedną i w drugą stronę; po dwóch z nich duet A.Huć-D.Zug dołożyli po jednej bramce i wydawało się, że to już koniec emocji w tej części spotkania. Niestety po rzucie wolnym i wrzutce w pole karne Bartosz Rutkowski uderza i sędzia mimo protestów Tomka Siemskiego który wybijał piłkę z linii bramkowej zalicza gola dla Głuchołaz. Tuż przed przerwą Maciej Skonieczny precyzyjnie uderza w długi róg bramki i schodzimy do szatni z dwubramkową przewagą.
W drugiej połowie pomiędzy 40 a 48 min. padają cztery bramki. Najpierw kolejny raz duet A.Huć - D.Zug dokłada po jednym golu, następnie Hattrick wykorzystuje rzut karny, a Konrad Janicki precyzyjnym uderzeniem przy słupku zdobywa ostatnią bramkę dla OKS-u.
Nasi świątecznie usposobieni zawodnicy postanawiają jeszcze raz podać pomocną dłoń gospodarzom i prowokują dwa rzuty karne, z których jeden ponownie na bramkę zamienia B.Rutkowski. Cztery min. przed końcem tracimy jeszcze jedną bramkę, ale na tym limit wpuszczonych goli przed naszych zawodników został zamknięty.
Cieszy skuteczność, martwi nonszalancja w obronie. Trzeba szybko pozbierać myśli, bo już w najbliższy piątek spotkanie z MKS-em Kluczbork.