W końcu zwycięstwo!

OKS Olesno - Victoria Chróścice  2:1/2:0/

bramki: 1:0 Mateusz Kiecko /'3/, 2:0 Mateusz Jeziorowski/'45/, 2:1 Damian Polok/'88/

żółte kartki: Damian Matysiok- Damian Polok,Marek Waindok

sędziował: Jakub Konicki/Opole/

OKS: Sładek - Jeziorowski,Świerc,Molski,Pawlik/'90 Siemski/- Zorychta,Kisialou/'74 Matysiok/,Skowronek,        Kiecko/'60 Luptak/,Flak/'74 Kuzaj/ - Jantos/'78 Zawada/

Victoria: Walkowicz - Waindok, Mikhnenko, Gruszka, Shcherbyna (46. Ponoramenko) - Damian Polok, Skorzybót, S. Polok (77. Turek), Dastin Polok, Marek (64. Rychlik) - Wojtasik.

Niezwykle cenne 3 punkty zdobył OKS w dzisiejszym meczu z Victorią Chróścice. Przede wszystkim przełamał fatalną serię pięciu kolejnych porażek i awansował na 10 miejsce w tabeli. Co najważniejsze jednak to,że zwiększył do siedmiu punktów przewagę nad strefą spadkową. Pozwoli to na pewno spokojniej przygotować się do rundy wiosennej.

Nie było łatwo. Goście przyjechali do Olesna z takim samym celem - wygrać i bezpiecznie oddalić się od strefy spadkowej. Plany te uległy  im jednak komplikacji już po 3 min. meczu gdy po przejęciu piłki w środku boiska piłka trafiła do Dominika Flaka. Nasz skrzydłowy dograł do wychodzącego w pole karne Mateusza Kiecki a ten pewnie umieścił piłkę w siatce 1:0  . Chwilę wcześniej to jednak przyjezdni mogli prowadzić ale świetnie zachował się Dawid Sładek odbijając groźny strzał Damiana Poloka z 13 m.  Kiecko w 5 min. miał szansę na drugiego gola po dograniu Marcina Jantosa ale będąc na wprost bramki nie trafił w piłkę z 5 m.!

Mieliśmy przewagę tworząc sobie kolejne sytuacje jednak bez efektu bramkowego:

7 min. - Mateusz Jeziorowski silnie przymierzył z 25 m. ale broni Walkowicz,

13 min.- Flak z 16 m. strzela obok słupka,

17 min. - indywidualna akcja Jantosa zakończona strzałem w boczną siatkę,

20 min. - akcja na lewym skrzydle Kiecki,który dograł do Flaka- ten nieczysto trafia w piłkę i szansa przepadła,

33 min. -w pole karne piłkę wrzucał Jakub Pawlik, ta trafia do Jantosa,który "zakręcił" Mihnenką i strzela silnie przy słupku - nogami broni bramkarz gości. Po tej akcji rzut rożny- piłka trafia na 14m. do niepilnowanego Jeziorowskiego ,który strzela silnie ale nad poprzeczką!

Goście cofnięci ale groźnie kontrowali:

12 min. - z linii pola karnego silnie strzelał Dastin Polok-broni  Sładek

32 min. - błąd Sładka,który źle obliczył lot piłki nie wykorzystał stojący na 8 m. Szymon Polok strzelając nad bramką,

40 min. - po rzucie rożnym piłka mija próbującego piąstkować Sładka,ale stojący na 5 m.Mihnenko strzela obok słupka

Mecz w pierwszej połowie był więc ciekawym widowiskiem - dużo się działo pod obydwoma bramkami. To jednak my mieliśmy przewagę co udowodniliśmy w końcówce  gdy po rzucie rożnym egzekwowanym przez Trafima Kisialou strzałem głową piłkę do siatki skierował Mateusz Jeziorowski  2:0

Druga połowa zdecydowanie gorsza w naszym wykonaniu. Drużyna z Chróścic szukała bramki kontaktowej i odważniej zaatakowała:

60 min.- po rzucie rożnym nad poprzeczka główkował Dastin Polok,

63 min. - Patryk Wojtasik strzela z 12 m. ale wprost w naszego bramkarza,który łapie piłkę,

67 min. - groźnie strzela z kilku metrów Szymon Polok,na szczęście w boczną siatkę...

73 min. - duże zamieszanie w naszym polu karnym,najpierw z linii bramkowej wybija piłkę Pawlik, za chwilę Sładek odbija silny strzał Wojtasika,

78 min. - Sładek wybiegiem zażegnał groźną akcję Wojtasika,

82 min.-  Wojtasik zagrywa piłkę w pole bramkowe - Jeziorowski ofiarnym wślizgiem ratuje nas od utraty bramki

Nasz zespól w drugiej połowie tylko raz zagroził bramce przyjezdnych ale Kamil Zorychta mając przed sobą tylko Walkowicza strzelił w słupek!  Goście zdominowali nas i wynik był do końca niepewny. Tym bardziej ,że w 88 min. Victoria strzeliła bramkę kontaktową. Po wrzutce z lewej strony w nasze pole bramkowe piłka trafiła do czyhającego na dalszym słupku Makara Mihnenki,który głową  trafia na 1:2 i daje gościom nadzieję na chociażby remis. Prowadzący zawody Jakub Konicki doliczył 4 minuty i było gorąco. Na nasze szczęście świetny strzał z dystansu Dmytro Ponomarenki odbił się od zewnętrznej strony spojenia słupka i poprzeczki a po chwili zabrzmiał końcowy gwizdek...

Mamy na kocie 17 pkt i z bilansem 5 zwycięstw, 2 remisów i 8 porażek kończymy rundę jesienną na bezpiecznym,dziesiątym miejscu. Na pewno nasze apetyty po pierwszej części tej rundy były większe ale seria porażek zweryfikowała nasze oczekiwania.  Nasi piłkarze nie udają się jednak jeszcze na zimową przerwę. Za tydzień 19 listopada czeka nas mecz III rundy Pucharu Polski - zagramy  w Starowicach z viceliderem rundy jesiennej.

Wypowiedzi trenerów /za NTO/:

Tomasz Kazimierowicz, trener OKS-u Olesno: W pierwszej połowie byliśmy lepszą drużyną, co potwierdziliśmy strzeleniem dwóch goli. Druga zdecydowanie należała do Victorii. Pod koniec meczu rywale zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się bardzo nerwowo. Ostatecznie osiągnęliśmy jednak wynik, który nas satysfakcjonował i to było dla nas najważniejsze.

- Na własne życzenie zbyt późno zdobyliśmy kontaktową bramkę – twierdzi Dariusz Kaniuka, trener Victorii. - Nie pamiętam takiego meczu, w którym mieliśmy około 10 bardzo dogodnych okazji strzeleckich, z czego dwie do pustej bramki. Ogólnie nie zagraliśmy najgorzej, również w pierwszej połowie, lecz tuż przed przerwą gapiostwo przy stałym fragmencie gry kosztowało nas utratę drugiego gola, który ustawił mecz. Mimo to ambitnie walczyliśmy o odwrócenie losów rywalizacji, ale niestety nasza skuteczność była poniżej krytyki i to przesądziło o końcowym niepowodzeniu.