W sobotę rozpoczęcie rundy wiosennej!

Koniec piłkarskiej zimy - w końcu, po długim oczekiwaniu na boiska wracają piłkarze. Po ponad trzymiesięcznej przerwie w rozgrywkach i długim okresie przygotowawczym nasi zawodnicy meczem u siebie rozpoczną walkę o ligowe punkty. Rundę rewanżową rozpoczynamy spotkaniem z Pogonią Prudnik, która przezimowała na czwartym miejscu w tabeli. Zapraszamy do przeczytania tradycyjnej meczowej zapowiedzi!

O rywalu:

Pogoń Prudnik chyba wszystkich zaskoczyła swoją postawą w rundzie jesiennej. Bez głośnych transferów, chyba niepotrzebnie troszkę zlekceważona Pogoń została odkryciem poprzedniej rundy. Jednak w przerwie zimowej w drużynie naszego najbliższego rywala doszło do dużych zmian. Przede wszystkim zmieniono trenera. Dariusz Przybylski zrezygnował z funkcji trenera a zastąpił go Janusz Semerga. Zmiany odbyły się w zarządzie klubu, gdzie wybrano nowego prezesa i członków zarządu. Z drużyną rozstali się dwaj Ukraińcy: Wadim Kudryk i Witalij Mohylecki, Łukasz Scholz trafił do Polonii Biała, a do Sudetów Moszczanka przenieśli się: Paweł Laszczak, Robert Kupisz i Mateusz Trembecki. Do Pogoni trafił Przemysław Tęczar i Damian Miąkas i dołączyło kilku juniorów.

Jak grali w ostatnim sparingu?

Pogoń zremisowała 3:3 z Orłem Branice.

OKS przegrał z Lechią Dzierżoniów 1:3, a jedyną bramkę strzelił Jeziorowski.

Kto nie zagra?

Z powodów zawodowych nie będzie Jeziorowskiego. Woźny dalej nie doszedł do pewnej sprawności. Do kadry po urazie mięśniowym wraca Jasina.

Nasza prognoza:

Przed rozpoczęciem sezonu wszyscy liczyliśmy na pewne zwycięstwo. Głośne transfery i wygrane wszystkie sparingi - spowodowało to, że apetyty wszystkich znacznie się powiększyły. Niestety boisko to brutalnie zweryfikowało i przegraliśmy 0:2. W okresie przygotowawczym przed startem rundy wiosennej nasze wyniki sparingowe były dużo gorsze i paradoksalnie może to dobry prognostyk? Niestety to tylko nasze życzenie, bo i tak wszystko zależeć będzie od naszej jutrzejszej postawy. Trzy punkty na rozpoczęcie rozgrywek, w meczu u siebie - na to wszyscy liczymy!

OKS Olesno - Pogoń Prudnik 14:30