Wielki sukces młodzików!
OKS: Arkadiusz Gruca, Marek Janicki - Patryk Ceglarek, Bartłomiej Kalinowski, Aleksander Prochota, Kacper Famuła, Michał Owczarek, Konrad Janicki, Sebastian Sąsała, Grzegorz Siemski,Jan Dębski, Szymon Parkitny, Mateusz Drynda, Dawid Kubas, Dawid Górski, Maksymilian Prochota, Mateusz Struzik, Paweł Dębski
Trener Zbigniew Bienias
Wicemistrzostwem województwa zakończyli rozgrywki w sezonie 2016/2017 młodzicy OKS-u. W parze półfinałowej wylosowaliśmy Gwardię Opole, a drugą parę utworzyły Orlik Prudnik i Jedność Rozmierka. Nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie bardzo dynamicznie i skutecznie.
Pierwsza bramka była autorstwa Konrada Janickiego, który po strzale z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania, a drugą dołożył Szymon Parkitny. Od tego momentu opolanie wykorzystując znaczną przewagę fizyczną przejęli inicjatywę i raz po raz atakowali naszą bramkę, ale na nasze szczęście niewiele z tego wynikało. W ostatniej minucie pierwszej części trzecią bramkę z rzutu karnego dołożył Konrad Janicki i z solidną zaliczką zeszliśmy na przerwę.
W drugiej połowie Gwardia jeszcze częściej była przy piłce, ale zdołała zdobyć tylko jedną bramkę po precyzyjnym strzale pod poprzeczkę z rzutu wolnego. Nasi zawodnicy skutecznie się bronili, a gdy już opolanie oddawali celne uderzenia to dobrze interweniował Marek Janicki.
W finale zmierzyliśmy się z Orlikiem Prudnik i w tym spotkaniu nie mieliśmy tak udanego otwarcia. To Prudnik zdobył pierwszą po prostopadłym podaniu i akcji jeden na jednego z bramkarzem. Stracona bramka podziałała mobilizująco na OKS, który ambitnie dążył do wyrównania. Udało się na początku drugiej połowy, kiedy swoją drugą bramkę w turnieju zdobył Szymon Parkitny. Pomimo jeszcze gorszych warunków fizycznych niż w starcu z Gwardią, to naszym zawodnikom bardziej zależało na rozstrzygnięciu spotkania w regulaminowym czasie gry i później w dogrywce. Niestety więcej bramek nie padło i decydowały rzuty karne, w których świetnie spisywał się bramkarz Orlika broniąc trzy strzały naszych zawodników.
Wielkie brawa dla młodzików za cały sezon i za finał. W dzisiejszym turnieju pokazali wielkie serducho i determinację, a przede wszystkim umiejętności piłkarskie na wysokim poziomie. Jeszcze tylko wyjazd na turniej do Hiszpanii, a od sierpnia dla wielu zawodników debiut w wyższej klasie rozgrywkowej w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy.