Remis na koniec sezonu

Agroplon Głuszyna - OKS Olesno 2:2

Bramki: Kowalczyk, Panek

OKS: Sładek - Meryk, Rozik, Świerc, Brzenska - Skowronek, Jeziorowski - Flak (90. Piontek), Panek (75. Misiak), Dębski - Kowalczyk 

Trener Grzegorz Świtała

Ostatnia kolejka sezonu oznaczała wyjazdowe spotkanie z Agroplonem Głuszyna. Beniaminek IV ligi osiąga bardzo dobre wyniki, a w swoim szeregu ma zawodników, którzy grali na wyższych poziomach rozgrywkowych. Początek meczu należał do naszej drużyny - graliśmy mądrze, nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele i udało nam się otworzyć wynik spotkania. W 40. minucie prostopadłe podanie wykorzystał Kowalczyk, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Głuszyny. Tuż przed przerwą podwyższyliśmy prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Panek i do szatni schodziliśmy z dwubramkową przewagą.

Druga połowa miała zupełnie inne oblicze. Agroplon wysoko zaatakował i przyniosło to efekty w 47. minucie. Swoją sytuację wykorzystał Skibiński i zdobył kontaktową bramkę. Mimo wąskiej kadry dzielnie walczyliśmy o utrzymanie wyniku, ale w 84. minucie Żehaluk doprowadził do wyrównania. Do końca spotkania żadna z drużyn nie wyprowadziła decydującego ciosu i na koniec sezonu podzieliliśmy się punktami z drużyną z Głuszyny.

- Przed pierwszym gwizdkiem remis brałbym w ciemno. W tym spotkaniu mieliśmy bardzo wąską kadrę i nie byliśmy faworytem tego spotkania. Zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu i wyglądało to całkiem nieźle. Jednak po końcowym gwizdku pozostał pewien niedosyt. Nie udało się zainkasować trzech punktów, ale nie ma powodów do narzekania. Za nami ciężki sezon, który w naszym wykonaniu był naprawdę niezły - zakończył trener Świtała.

Fot: NTO.pl