Udanie zakończyć sezon - zapowiedź meczu z Agroplonem

Długi i wyczerpujący sezon dobiega końca. Dla OKS-u były to bardzo ciężkie rozgrywki, z wieloma zawirowaniami, zmianą trenera i ostatecznie szczęśliwym zakończeniem. 

Ostatnie trzy kolejki sezonu rozgrywamy z wyżej notowanymi drużynami. Po zwycięstwie ze Starowicami i porażce z Większycami przyszedł czas na mecz z Agroplonem. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Moskala jest beniaminkiem IV ligi, ale nie przeszkadza jej to w odnoszeniu bardzo dobrych wyników i z dorobkiem 62. punktów zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli. Złożyło się na to osiemnaście zwycięstw, osiem remisów i siedem porażek. Agroplon wiosną spisuje się nadspodziewanie dobrze - do tej pory zdobył 35 punktów i w 2017 roku od naszych sobotnich rywali lepiej punktuje tylko Swornica Czarnowąsy. Drużyna z Głuszyny ma wielu zawodników ogranych w wyższych ligach i ma to odzwierciedlenie w jej grze. W rundzie jesiennej po bramkach Riemanna i Bieniasa wygraliśmy 2:1. 

W 33. kolejce musieliśmy uznać wyższość Po-Ra-Wia Większyce, przegrywając 2:3. Porażka zakończyła naszą serię czterech meczów, w których zdobyliśmy dziesięć na dwanaście możliwych do zdobycia punktów. - Większyce to najlepsza drużyna, która w tej rundzie przyjechała do Olesna. Zawodnicy podjęli walkę, zostawili na boisku dużo serca i z podniesioną głową schodziliśmy z boiska. Szkoda przerwanej serii, ale nie ma powodów do zmartwień - swój cel założyliśmy i chcieliśmy jak najlepiej się zaprezentować -  zapewnia trener Świtała. Do sobotniego starcia przystąpimy osłabieni. Kontuzjowany jest Wojtek Hober, Tomasz Kubacki i w dalszym ciągu Jarek Kościelny. - Znów okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli juniorzy, którzy spisują się coraz lepiej. Mamy nadzieję, że udanie zakończymy sezon. Po meczu z Głuszyną nie udajemy się na urlopy, bowiem odbędą się jeszcze dwa treningi i sezon zakończymy grillem - mówi szkoleniowiec OKS-u. 

Już wiemy, że rozgrywki zakończymy na ósmym miejscu. Zwycięstwo na koniec sezonu jest wymarzonym scenariuszem, ale zdajemy sobie sprawę jak ciężkie zadanie czeka naszych piłkarzy. 

Agroplon Głuszyna - OKS Olesno 17:00.