Wracamy na Wachowską !

Stało się ! Po grubo ponad roku przerwy od grania na własnym boisku nasi piłkarze wracają "do domu", gdzie rozegrają mecz ze Startem Namysłów, w ramach inauguracji rundy wiosennej IV ligi Opolskiej. Pora na podsumowanie tego, jak przebiegał okres zimowy w naszej drużynie seniorów.

1. Okres przygotowawczy i sparingi

Nasi piłkarze od połowy stycznia trenowali kilka razy w tygodniu, a w weekendy rozgrywali gry kontrolne. Podsumowanie wszystkich sparingów poniżej : 

17 stycznia OKS Olesno 2 : 0 Hetman Byczyna

24 stycznia OKS Olesno 4 : 3 Znicz Kłobuck

29 stycznia OKS Olesno 1 : 3 LZS Głuszyna

31 stycznia OKS Olesno 3 : 3 WKS Wieluń

7 luty OKS Olesno 0 : 2 TOR Dobrzeń Wielki

18 luty OKS Olesno 8 : 0 Hetman Byczyna

21 luty OKS Olesno : OKS Olesno 3 : 3 Prosna Wieruszów

29 luty OKS Olesno 2 : 1 Motor Praszka

2. Ruchy kadrowe 

Wiadomości o zmianach w kadrze zwykle najbardziej ciekawią kibiców. Z racji tego, że nasza drużyna ma za sobą fatalną jesień, potrzeba było dużo wzmocnień. I w tym aspekcie mamy dla Państwa prawdziwą petardę.

Zacznijmy od tego, kto opuścił szeregi naszej drużyny. Są to : 

Szymon Setlak - następny sezon zagra dla Skalnika Gracze

Michał Wasser - następny sezon zagra dla  LZSu Bogacica

Tomasz Brodziak - nie wznowił treningów 

Serdecznie dziękujemy im za czas spędzony w naszym klubie i życzymy jak najlepszego rozwoju :) 

A teraz coś na co wszyscy czekają. Zawodnicy którzy na sparingach opisywaliśmy jako "testowani". Teraz na szczęście możemy zdradzić ich tożsamość. W przyszłym sezonie, z Oleskim Orłem na piersi zagrają : 

Marcin Jantos  ( porzedni sezon zagrał dla MKS Kluczbork)

Denis Luptak  (poprzedni sezon zagrał dla MKSu KLuczbork) 

Kacper Kierat (poprzedni sezon zagrał dla SKRY Częstochowa)

Andriy Serdiukov (poprzedni sezon zagrał dla FC "Sokil" Sokilnyky - I liga okręgu Lwowskiego)

Ivan Lubko (poprzedni sezon zagrał dla FOC Gorodok - I Liga okręgu Lwowskiego) 

Bartosz Kowalczyk (wychowanek  i wieloletni gracz OKSu, poprzednio grał dla LZS Kościeliska)

Tak prezentują się wszystkie ruchy kadrowe, jakich zimą dokonał klub. Przyznamy, że dawno nie było tak wielu zmian, a pierwszy raz udało się pozyskać zawodników z Ukrainy. 

3. Sytuacja przed meczem z Namysłowem

Można się w tym temacie rozpisać. Opisać dokładnie w jakim położeniu jest nasza drużyna, a jak prezentuje się forma Namysłowian. Postaramy się zrobić to szybko. Po rundzie jesiennej, zajmujemy ostatnie miejsce z liczbą punktów 5. Jednak nasz rywal ma tych punktów niewiele więcej, bo 10. Poprzednia runda była dla nas pod wieloma względami niezwykle trudna i chcemy się od niej jak najszybciej odciąć. Teraz wszystko już w naszych rękach ( czy też nogach) Mamy przed sobą wiosnę. Wiosnę, a wiosną zawsze graliśmy lepiej. Mamy przed sobą same mecze u siebie. Mamy za sobą obiecujący okres przygotowawczy i naprawdę poważne wzmocnienia. Tu nie ma się co zastanawiać. Tu trzeba ciężko pracować i wygrywać. Zapraszamy Państwa na piłkarskie otwarcie nowego stadionu przy ulicy Wachowskiej. Sobota, 7 marca godzina 15:00 OKS Olesno vs Start Namysłów. Prawdziwego kibica OKSu nie może tam zabraknąć. Liczymy, że będzie to początek "czegoś nowego" w naszym mieście.