Zmiennicy na wagę trzech punktów!

LZS Walce - OKS Olesno   1:2/1:0/

bramki: 1:0 Przemysław Zawadzki/'5/, 1:1 Adam Huć /'50/, 1:2 Andrzej Krzymiński /'90/

żółte kartki: Kierdal,Sobota,Stokłosa- Świerc

sędziował: Szymon Mendla /Jaryszów/

Walce: Kuchta - Święch,Kierdal,Chałupiński,Zawadzki,Kolanko,Jakwert,Łątkowski/'90 Przybylski/, Zagożdżon,     Klama/'83 Stoklosa/ ,Sobota/'75 Schindzielorz/

OKS: Jeziorowski - Pawlik,Molski,Koziol,Flak - Zorychta/'81 Świerc/,Matysiok/'68 Krzymiński/, Skowronek,        Kisialiou/'90 Stróżyk/,Kiecko - Michnicki/'46 Huć/

Zaczęliśmy źle jak to często się ostatnio nam zdarza tracąc bramkę w pierwszych minutach meczu.W 5 min.Przemysław Zawadzki przymierzył silnie z linii pola karnego a piłka przełamując ręce  Bartosza Jeziorowskiego znalazła się w siatce. 1:0 Gospodarze dążyli do strzelenia drugiej bramki ale po 15 min. gra się wyrównała. W 24 min. Kamil Zorychta miał szansę aby wyrównać stan meczu ale w idealnej sytuacji strzelił obok słupka. Sześć minut później kolejna świetna okazja dla naszej drużyny ale strzał Thomasa Skowronka z 6 m. obronił Michał Kuchta. Gospodarze również mieli swoje okazje ale od 30 min. zaznaczyła się przewaga naszego zespołu. Zagroziliśmy bramce gospodarzy po strzałach Trafima Kisialiou i Mateusza Kiecki ale bez efektu bramkowego.

Trener Arkadiusz Świerc dokonał w przerwie jednej zmiany: Adam Huć za Kacpra Michnickiego. I już pięć minut później okazało się,że była to dobra decyzja. Rzut wolny na 40 m. wykonywał Kisialiou. Piłka trafiła do Damiana Matysioka,który z linii końcowej zagrał świetną piłkę w pole bramkowe a tam czekał już Adam Huć i strzałem głową z 5 m. doprowadził do wyrównania 1:1. Mecz stał się bardzo zacięty a obydwie drużyny nie kalkulowały starając się strzelić zwycięską bramkę. Świetnie kilkakrotnie interweniował Bartosz Jeziorowski zaliczając kolejny dobry mecz . Druga zmiana trenera Świerca okazała się równie kluczowa jak pierwsza bo w 68 min. Andrzej Krzymiński zmienił Matysioka i to on dał nam zwycięstwo. W 90 min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Kisialiou strzelił głową z kilku metrów nie do obrony !  1:2

Zwycięstwo w Walcach ma ogromną wagę w walce o utrzymanie. Daje też nadzieję,że w kolejnych,trudnych meczach jakie nas czekają możemy powalczyć o potrzebne punkty. Kolejny mecz już za tydzień z czwartym w tabeli MKS Gogolin. Stadion Miejski w Oleśnie 20.05.2023 godz. 17,00