Bezcenne punkty w Piotrówce!

LZS Piotrówka - OKS Olesno 2:3/2:3/

bramki: 1:0 Dawid Kulik / '5/, 2:0 Kamil Szczypiński/'10/, 2:1 Mateusz Kiecko/ '13/ , 2:2 Damian Gąsiorowski /'37/, 2:3 Marek Koziol/40/

żółte kartki: Stępień,Szczypiński,Wojakowski,Sojka - Kiecko,Kisialiou,Matysiok, trener  Arkadiusz Świerc

sędziował: Jacek Babiarz /Kluczbork/

Piotrówka: Wojakowski - T.Komor/'46 M.Komor/,Kaczka,Podborączyński,Lachowicz,Wilk,Kulik ,Szczypiński, Pyrka, Sojka,Stępień /'42 Winiarski/

OKS: Jeziorowski - Pawlik,Molski,Koziol,Flak - Kiecko,Skowronek,Matysiok/' 85 Krzymiński/,Kisialiou/'75 Huć/,Michnicki/' 66 Zorychta/-Gąsiorowski/' 90 Kamski/

Po laniu jakie otrzymaliśmy w sobotę od Starowic do Piotrówki,która ostatnio miała dobrą passę jechaliśmy pełni obaw. I pierwsze minuty potwierdziły,że może być podobnie. Już po 10 minutach było 2:0 dla gospodarzy:

5 min. -  po wrzutce  z lewej strony głową do siatki kieruje piłkę z 5 m. Dawid Kulik  1:0

10 min. - strata Marka Koziola na 20 m.,po której piłkę przejmuje Kamil Szczypiński i strzałem w prawe okienko naszej bramki po raz drugi pokonuje Bartosza Jeziorowskiego, 2:0

Jednak na szczęście szybko łapiemy kontakt gdy w 13 min. Damian Matysiok świetnie zagrał między stoperami na wolne pole do wybiegającego Damiana Gąsiorowskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonuje Szymona Wojakowskiego 2:1 Dziesięć minut później mieliśmy świetną okazję na wyrównanie. Kiecko zagrał na prawe skrzydło do Matysioka ,który wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy ale ten instynktownie odbił strzał naszego pomocnika!  Kolejne minuty to szanse Piotrówki ale próby Marka Podborączyńskiego mijały naszą bramkę  a strzał z dystansu Szymona Wilka odbił Jeziorowski.

Nasza drużyna jednak dążyła ambitnie do wyrównania. Jeszcze w 33 min. gospodarzy uratowała poprzeczka gdy po strzale Dominika Flaka  Wojakowski świetnie interweniował. Jednak w 37 min. wyrównaliśmy stan meczu !  Mateusz Kiecko otrzymał doskonałe podanie od Trafima Kisialiou na wolne pole i w sytuacji sam na sam strzela pewnie do siatki 2:2  Poszliśmy za ciosem a efekt przyszedł już po trzech minutach. Rzut rożny tradycyjnie wykonywał Kisialiou, po nim głową strzelał  Gabriel Molski. Piłkę odbił goalkeeper Piotrówki ale w powstałym zamieszaniu w polu bramkowym najlepiej zachował się Marek Koziol i z bliska wepchnął piłkę do siatki 2:3 !!! Jeszcze przed przerwą mogliśmy podwyższyć prowadzenie ale piłka po silnym strzale Gąsiorowskiego z 20 m. przeszła nad poprzeczką.

Druga połowa była równie zacięta jak pierwsza ale więcej było w niej walki jak płynnej gry. Prowadzący zawody Jacek Babiarz temperował ostro grających piłkarzy obu drużyn rozdzielając hojnie żółte kartki. W 55 min. bardzo aktywny w tym meczu Kiecko dostał dobrą piłkę od Flaka ale mając przed sobą tylko bramkarza przegrał ten pojedynek.Mieliśmy jeszcze szanse w 72 min. gdy po rzucie wolnym Kisialiou główkował groźnie Koziol ale Wojakowski finalnie złapał piłkę. Gospodarze,którzy zapewne nie spodziewali się takiego obrotu spraw na boisku mimo prób ataków nie stworzyli poza 76 min. żadnej groźnej sytuacji bramkowej. Wtedy to po rzucie rożnym groźnie główkował Andrzej Winiarski ale piłka przeszła obok prawego słupka. W 86 min. Kiecko po pojedynku biegowym z obrońcami gospodarzy strzelił równie silnie jak niecelnie z linii pola karnego i to była ostatnia sytuacja na poprawę i tak doskonałego rezultatu. Przeciwnicy nie potrafili nam zagrozić tracąc chyba wiarę na chociażby remis.

Zdobywamy bezcenne trzy punkty po dobrym meczu,w którym potrafiliśmy odwrócić niekorzystny po 10 min. rezultat. Brawa dla drużyny,brawa dla trenera !!!

Już za trzy dni gramy w Oleśnie z Porawiem Większyce i po takim meczu jak dziś  mamy prawo mieć nadzieję na dobry wynik...